Ізюм став містом «масового терору», загиблих може бути понад тисяча – заступник мера

Ізюм став містом «масового терору», заявив заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.

«Терор застосовувався до абсолютної кількості населення: когось катували, хтось був під психологічним тиском, когось позбавляли волі… Таких історій тисячі», – зазначив він.

За словами Мацокіна, загиблих внаслідок російської агресії цивільних жителів Ізюма може бути більше тисячі.

За словами Євгена Єніна, зареєстровані 292 воєнні злочини лише на території Харківщини ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

На деокупованій Харківщині виявляють тіла з відрізаними геніталіями – МВС

«Такі поховання – не в одному місці, а щонайменше у трьох (які треба, щоб дослідили спеціалісти). Там теж можуть бути масові поховання жертв російської окупації. І якщо спочатку ми оцінювали, що жертв серед мирного населення нашої громади – тисяча людей, я боюся, що ця цифра може лише збільшитися», – підсумував Мацокін.

За його словами, також йдеться про близько 90 відсотків руйнувань житлового фонду міста.

«На сьогодні це 90 відсотків повної або часткової руйнації житлового сектору. Люди в центральній частині міста сьогодні не живуть, тому що там неможливо жити, оскільки все зруйновано», – зазначив заступник мера.

Ізюм. Життя в окупації: «Цій дитині буряти стріляли в ноги» – мати хворого на ДЦП хлопця (відео) Будь ласка, зачекайте Embed

Ізюм. Життя в окупації: «Цій дитині буряти стріляли в ноги» – мати хворого на ДЦП хлопця (відео)

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00 ЗАВАНТАЖИТИ

  • 240p | 8,6MB
  • 360p | 13,0MB
  • 480p | 20,4MB
  • 720p | 49,7MB
  • 1080p | 68,9MB

Мацокін додав, що системи газо-, електро- та водопостачання у місті зруйновані.

Водночас, за його словами, гуманітарна ситуація в деокупованому Ізюмі наразі нормальна: люди забезпечені гуманітарною допомогою та продуктами харчування.

Під Ізюмом знайшли, зокрема, вбитих українських військових, у яких були зв'язані руки, 16 вересня 2022 року ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Російська окупація «перетворила міста на братські могили». США і ЄС «шоковані» похованнями в Ізюмі

15 вересня на Харківщині біля звільненого Ізюма виявили масове поховання військових ЗСУ. Як повідомив кореспонденту Радіо Свобода уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко, йдеться про «приблизно 20-25 людей».

Захоронення знайшли поряд із кладовищем, де під час окупації російськими військами міста Ізюм, хоронили людей, які загинули від обстрілів або померли ж природною смертю. За даними обласної влади, масові поховання в Ізюмі загалом налічують більше 450 могил.

Росія продовжує заперечувати причетність своїх військ до злочинів поти цивільних в Україні.

<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6

Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !