Ізраїль звернувся до Сполучених Штатів з проханням надати йому більше танкових боєприпасів і тактичних машин. Тель-Авів намагається поповнити свої запаси на тлі війни у Секторі Газа та зростанні напруженості у відносинах з Іраном.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
Три джерела агентства на умовах анонімності зазначили, що запит був поданий 19 квітня. За їхніми словами, адміністрація президента США ще не розпочала офіційну оцінку.
Державний департамент і Рада національної безпеки відмовилися від коментарів.
Агентство зазначає, що цей запит є окремим від запиту на додаткове фінансування у розмірі 95 млрд доларів, який Конгрес планує ухвалити цими вихідними для надання військової допомоги Ізраїлю та Україні. Один із чиновників сказав, що США ще не розпочали процес розгляду запиту, який у кожному разі, займе багато місяців і не гарантує продажу.
За словами одного з чиновників, більшу частину продажу становитимуть танкові боєприпаси, а другу частину – сімейство середніх тактичних машин Oshkosh Corp.
Агентство зазначає, що новий запит також відрізняється від попереднього запиту на продаж Ізраїлю понад 1000 500-фунтових бомб MK-82 і понад 1000 250-фунтових бомб малого діаметру, а також запалів для інших боєприпасів, які все ще очікують схвалення Конгресу. У разі схвалення і підписання контракту, ці боєприпаси будуть поставлені не раніше 2025 року.
Раніше газета The Wall Street Journal повідомляла, що адміністрація обговорює запит Ізраїлю на передачу 120-мм танкових боєприпасів, транспортних засобів та мінометних мін на суму 1 млрд доларів.
Як зазначає Bloomberg, будь-який подібний запит знову поставить адміністрацію Джо Байдена у делікатне становище, адже глава Білого дому заявив, що американська підтримка оборони Ізраїлю є "залізною" після нападу ХАМАС 7 жовтня 2023 року.
Загострення протистояння Ізраїлю з Іраном
Потреби Ізраїлю у додатковій зброї актуалізувалися 13 квітня, коли його протиповітряна оборона за допомогою США, Великої Британії та інших країн, відбила шквал з випущених Іраном близько 300 безпілотників і ракет. Це викликало побоювання ескалації "око за око" і посилило занепокоєння щодо більш ширшої війни у регіоні Близького Сходу.
У ніч на п'ятницю, 19 квітня, Ізраїль завдав удару у відповідь, уразивши РЛС комплексу ППО біля аеропорту іранського міста Ісфахан.
У Держдепартаменті США заявили, що не брали участі в цій операції, а Білий дім відмовився коментувати цю подію.
Пізніше ізраїльські ЗМІ оприлюднили супутникові знімки, на яких зафіксовані пошкодження радіолокаційної системи біля Ісфахану.
Крім того, ввечері у п'ятницю, 19 квітня, неподалік від Багдаду прогримів потужний вибух на військовій базі, яку використовують Сили народної мобілізації Іраку (PMF). Внаслідок атаки є поранені та руйнування.
США та Ізраїль заперечили будь-яку причетність до цієї повітряної атаки.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.