Державні виплати, безкоштовні ІТ-курси та допомога ДБСТ: в ОВА розповіли про останні новини в соцсфері

На Дніпропетровщині виплатили всю держдопомогу за жовтень. Для переселенців, які облаштувалися в регіоні, організували ІТ-курси. А дитячим будинкам сімейного типу передали найнеобхідніші речі від «Фундації Олени Зеленської».

Про останні новини в соціальній сфері розповіла заступник начальника ОВА Надія Задорожна під час пресконференції.

«Завершили виплату державних допомог за жовтень. Їх отримали майже 147 тис людей. Загалом перерахували майже 375 млн грн. Всього за 10 місяців коштом держбюджету зробили виплат на 3,7 млрд грн», – зазначила Надія Задорожна.

Крім того, ОВА та компанія Yalantis організували безкоштовні ІТ-курси для переселенців. Група початківців буде опановувати мануальне тестування. Навчання складатиметься з двох частин, кожна з них триватиме 14 місяців.

«Протягом тижня провели 20 занять за програмою «Самодопомога Плюс». Такі зустрічі – для соціальних працівників. Там вони вчаться самостійно долати стрес та допомагати в цьому іншим», – розповіла заступник очільника області.

Загалом з початку року таке навчання пройшли понад 3 тис людей. Воно – за програмою ментального здоров’я «Ти як», яку ініціювала Перша Леді України.

«А ще благодійна організація «Фундація Олени Зеленської»  передала допомогу для 34 дитячих будинків сімейного типу. Вони – з Нікопольського та Криворізького районів. Кожна родина отримала те, чого потребувала. Зокрема, побутову техніку, меблі, гаджети, посуд, постіль, велосипеди, самокати, ролики, гантелі, боксерські груші, твердопаливні котли», – сказала вона.

За словами Задорожної, таку допомогу планують передати ще 49 ДБСТ Синельниківського, Павлоградського, Дніпровського та Новомоковського районів.

«Продовжуємо звітувати про використання коштів, виділених з фонду ліквідації наслідків збройної агресії. У Дніпрі запланований капремонт двох захисних споруд. На одну отримано понад 16 млн 318 тис грн. На іншу – більш ніж 17 млн грн. Строк реалізації – 2023-2024 роки.

Ще один проєкт – будівництво третьої черги водогону. На це надійшло понад 22 млн грн. Його мають реалізувати до кінця 2024-го» – повідомила вона.

Також Задорожна підкреслила, що обстріли Дніпропетровщини не вщухають. Протягом тижня агресор спрямовував на область ракети, артилерію і дрони. Через ворожі атаки є руйнування у Нікопольському, Синельниківському, Дніпровському районах.

Та найголовніше – постраждали люди. Зокрема, й 5-річний хлопчик. А ще двоє дорослих –  36-річний чоловік та жінка 58 років.