Вихід російських військ із Лиману на Донеччині 1 жовтня через наступ українських сил є оперативною і політичною невдачею Росії, заявила британська розвідка.
«Оперативно Лиман важливий, оскільки він розташований на ключовому перетині доріг через річку Сіверський Донець, за якою Росія намагається зміцнити свою оборону. Вихід Росії з Лимана також є серйозною політичною невдачею, враховуючи, що він розташований у Донецькій області, регіоні, який Росія нібито мала на меті «звільнити» і намагалася незаконно анексувати», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому у твітері Міністерством оборони Великої Британії.
У розвідці кажуть, що виведення військ привело до чергової хвилі публічної критики російського військового керівництва з боку високопосадовців. «Подальші втрати територій на незаконно окупованих територіях майже напевно приведуть до посилення цієї публічної критики і посилять тиск на командування», – йдеться у звіті.
У британській розвідці вказують, що, ймовірно, Лиман захищали недоукомплектовані підрозділи Західного та Центрального військових округів Росії, а також контингентів добровільно мобілізованих резервістів. «Ці сили, ймовірно, зазнали значних втрат, коли відійшли єдиною дорогою з міста, яка все ще була в руках росіян», – заявили там.
Зі свого боку, в американському Інституті дослідження війни (ISW) зазначили, що поразка біля Лиману також вказує на те, що президент Росії Володимир Путін – «який, як повідомляється, контролював російських командирів на місцях – зменшує пріоритетність захисту Луганської області на користь утримання окупованих територій на півдні України».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
«Путін повинен розуміти, що Україна та НАТО дадуть відповідь» – Лія Шойнеманн
«Рішення не зміцнювати вразливі лінії фронту біля Куп’янська чи Лиману майже напевно було ухвалене Путіним, а не військовим командуванням, і це свідчить про те, що Путін набагато більше дбає про утримання стратегічної території Херсонської та Запорізької областей, ніж про Луганську область», – йдеться в повідомленні.
В ISW також додали, що Кремль може посилити критику військового керівництва, щоб створити інформаційні умови для кадрових змін у вищому військовому командуванні найближчими тижнями.
Ввечері 1 жовтня українські військові повідомили про звільнення Лиману і взяття його під контроль.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
За цей тиждень українських прапорів на Донбасі стало більше. Стане ще більше – Зеленський
Перед цим фонд «Повернись живим» опублікував відео з Лиману і повідомив, що на ньому – окупанти, які намагаються втекти з міста.
Перед цим 1 жовтня речник Східного угруповання військ ЗСУ повідомив, що російське угруповання в районі Лиману оточене. На запитання щодо кількості російських військ, які перебувають в оточенні, Череватий назвав цифру в близько 5 тисяч, але зазначив, що цифра може бути вже меншою.
Тим часом, Міністерство оборони Росії заявило про відведення з Лиманусвоїх військ «на більш вигідні рубежі» – після заяв українських військових про оточення.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Ядерні погрози Путіна Україні. Що може стати спусковим гачком Кремля?
Голова Чечні Рамзан Кадиров у своєму телеграм-каналі жорстко розкритикував командувача Центрального військового округу генерал-полковника Олександра Лапіна, який керував обороною на лиманському напрямку. У Лимані, серед інших підрозділів, були і «кадирівці».
ВВС повідомляє, що Кадирова в його критиці Лапіна також підтримав бізнесмен Євген Пригожин, який нещодавно перестав приховувати, що саме він стоїть за діяльністю ПВК «Вагнер» та вербує ув’язнених у Росії на війну в Україні.
Генштаб ЗСУ наразі ситуацію не коментував.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини станом на 16:00 2 жовтня
<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6
Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !