Особи, які працювали неофіційно та не мають страхового стажу, усе ж матимуть право на державні виплати в старості. Однак суми таких виплат будуть суттєво скромніші. Про це пише 24tv.ua.
Якщо немає стажу
Для тих, хто не зібрав потрібні 15 років стажу для офіційного виходу на пенсію, є можливість отримання мінімальної пенсії, прив'язаної до рівня прожиткового мінімуму, який наразі становить 2361 гривню. Ця пенсія стане доступна не в 60, а в 63 роки.
Особи, що взагалі не мають страхового стажу, зможуть розраховувати на державну допомогу замість пенсії. Сума такої допомоги також відповідає прожитковому мінімуму та виплачуватиметься з 65 років.
Слід відзначити, що суттєвих підвищень таких виплат у майбутньому очікувати не варто навіть з огляду на індексацію.
Проте після досягнення певного віку громадяни починають отримувати надбавки за віком. Зокрема:
- від 70 до 74 років включно – 300 гривень;
- від 75 до 79 років включно – 456 гривень;
- від 80 років – 570 гривень.
Вимоги до стажу у 2024 році
В Україні для того, щоб вийти на пенсію, встановлено єдиний мінімальний вік 60 років як для чоловіків, так і для жінок за наявності обов'язкового мінімального стажу, що раніше становив 30 років. Однак із 2024 року вимоги до стажу зросли до 31 року, і цей показник буде збільшуватися протягом наступних років.
Що таке страховий стаж
Страховий стаж — це час, протягом якого людина сплачує внески до Пенсійного фонду, що є обов'язковою умовою для набуття права на пенсію. Починаючи з 2023 року в Україні кожного року відбувається поступове збільшення вимог до тривалості страхового стажу.
Важливо відзначити, що у 2024 році для того, щоб вийти на заслужений відпочинок, українцям, як чоловікам, так і жінкам, потрібно досягнути віку 61 року і мати не менше 31 року страхового стажу.
Джерело: 5692.com.ua