У 2024 році Водохреще в Україні будуть відзначати за оновленим календарем, який набув чинності 1 вересня 2023 року. Згідно з ним, фіксовані дати релігійних свят змістяться на майже 2 тижні вперед. Не винятком є і Водохреще.
Коли відзначати Водохреще в 2024 році
Водохреще – одне з найважливіших християнських свят, яке визначає завершення різдвяного циклу. Цього дня, за релігійними віруваннями, відбулося хрещення Ісуса Христа в річці Йордан і його явлення як Спасителя та Месії перед людством.
З 2024 року це свято українці відзначатимуть 6 січня, замість традиційного 19 січня. Крім того, цьогоріч Водохреще припаде на суботу й буде вихідним днем для більшості українців.
Історія та значення свята
За біблійним переказом, Ісус прийняв хрещення від Івана Хрестителя у 30-річному віці. Під час цієї події, за переказами, відбулося явлення Святої Трійці – Бога Отця, Сина Божого та Святого Духа. Ісуса Христа Бог назвав Своїм Сином, а Святий Дух явився у вигляді голуба.
Традиції святкування Водохреща
Головним символом Водохреща є свята вода, яку вважають у цей день цілющою. Віряни освячують її в церкві та вірять, що вона зберігається цілий рік і може використовуватися для лікування.
Традиційно освячення води відбувається на березі річок. Навіть при сильних морозах у водоймах вирізують великі хрести. Деякі люди у цей день навіть пірнають в ополонку, вважаючи це очищенням від гріхів та джерелом здоров'я на весь рік, але ця практика не є християнською традицією.
Обряди та заборони свята
Під час Водохреща існують обмеження, які включають у себе заборону ображати воду – плювати у неї, виливати сміття, відходи тощо. Також не рекомендується сваритися.
Крім того, церква рішуче виступає проти будь-яких магічних ритуалів та ворожіння, наголошуючи на важливості збереження святкового характеру Водохреще.
Джерело: 5692.com.ua