В енергетичній компанії «Укренерго» заявляють, що дефіцит потужності в енергосистемі – все ще 50, усі атомні станції почали набирати потужність, але контрольовані відключення електрики все ще потрібні.
«Станом на 19:00 виробники електроенергії забезпечили близько 50% потреб споживання в країні. Вже працює значна частина теплоелектростанцій та гідроелектростанцій, поступово набирають потужність усі атомні станції, за винятком окупованої Запорізької АЕС», – йдеться у повідомлення
У компанії зауважують, що атомні електростанції, які забезпечували половину виробництва електроенергії, після вимушеної зупинки повертаються в робочий режим повільно – це технологічна необхідність.
Читайте також: Відновлення електропостачання: ідеться про години, а не про дні – гендиректор Yasno
«Укренерго» додає, що неможливо зараз назвати жодних точних термінів повного відновлення.
«Після вчорашньої російської ракетної атаки в енергосистемі відбулася системна аварія. Були уражені важливі енергетичні обʼєкти. Спрацювала автоматика. Після таких аварій відновлення триває довше, ніж в тому випадку, коли відключення здійснюють диспетчери. Ми підготували енергетичну мережу до включення в роботу електростанцій, але дефіцит потужності в системі – все ще 50%», – зауважують в компанії.
В «Укренерго» попереджають, що задля збереження обʼєднаної енергосистеми потрібні контрольовані відключення.
«Закликаємо українців, в яких вже з’явилася електроенергія, з розумінням поставитись до того, що графіки планових і аварійних відключень продовжать діяти», – додають енергетики.
Росія завдала чергового масованого ракетного удару 23 листопада по Києву та інших українських населених пунктах. Як повідомили в Генштабі ЗСУ, російських ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ та підстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. Через удари зникло електро- і водопостачання.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Блекаут в Україні: погляд з супутника після ракетних обстрілів Росією – «Схеми»
За даними командування Повітряних сил, Росія завдала ракетного удару з Ростовської області, району Каспійського моря та з акваторії Чорного моря.
Президент України Володимир Зеленський ініціював екстрене засідання Ради безпеки ООН щодо останніх ракетних ударів РФ, на якому запропонував ухвалити резолюцію про «енергетичний терор» РФ та та забрати у неї право вето.
<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6
Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !