Рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії, яка складається з представників 35 країн-членів ООН, ухвалила резолюцію з вимогою до Росії припинити окупацію Запорізької АЕС в Україні, повідомляє агенція Reuters.
Текст резолюції, у якій є заклик до Росії «негайно припинити всі дії проти Запорізької атомної електростанції та будь-якого іншого ядерного об’єкта в Україні», був ухвалений 26 голосами «за», дві країни виступили «проти», ще сім утрималися.
За даними агенції, Росія та Китай були країнами, які проголосували проти, а Єгипет, Південна Африка, Сенегал, Бурунді, В’єтнам, Індія та Пакистан утрималися.
Рада «висловлює жаль з приводу постійних насильницьких дій Російської Федерації проти ядерних об'єктів в Україні, включаючи триваючу присутність російських сил і персоналу (російського ядерного органу) Росатома на Запорізькій атомній електростанції», йдеться в резолюції.
Ця резолюція є вже другою, прийнятою Радою керуючих МАГАТЕ щодо вторгнення Росії в Україну, зміст цих документів дуже схожий, хоча перша резолюція була ухвалена в березні.
Міністр енергетики України Герман Галущенко назвав цю резолюцію Ради керуючих МАГАТЕ прикладом адекватної відповіді міжнародної інституції на дії країни-терориста. За його словами, це приклад недвозначного рішення, коли все названо своїми іменами, і «терорист не зможе сховатися за зливою маніпулятивних заяв».
"; //parse XFBML, because it is not nativelly working onload if (!fbParse()) { var c = 0, FBParseTimer = window.setInterval(function () { c++; if (fbParse()) clearInterval(FBParseTimer); if (c === 20) { //5s max thisSnippet.innerHTML = "Facebook API failed to initialize."; clearInterval(FBParseTimer); } }, 250); } } }; thisSnippet.className = "facebookSnippetProcessed"; if (d.readyState === "uninitialized" || d.readyState === "loading") window.addEventListener("load", render); else //liveblog, ajax render(); })(document);
Російські війська захопили ЗАЕС і місто-супутник Енергодар 4 березня. Росія відмовляється створювати демілітаризовану зону довкола ЗАЕС. Станція неодноразово піддавалася обстрілам. 5 серпня сталося вперше в історії станції на певний час повне відключення Запорізької АЕС від енергомережі.
На початку вересня місія МАГАТЕ відвідала Запорізьку АЕС. 2 вересня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що два експерти організації продовжать роботу на АЕС на постійній основі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
МАГАТЕ пропонує зону безпеки навколо ЗАЕС, Київ наполягає на деокупації
<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6
Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !