Кадирову та двом його найближчим поплічникам оголосили підозру – СБУ

Служба безпеки України заявляє, що слідчі оголосили голові Чеченської республіки РФ Рамзану Кадирову та двом його найближчим поплічникам.
Як повідомляє у телеграмі пресслужба відомства, Кадирову оголосили підозру за трьома статтями – «планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни», «вчинення умисних дій з метою зміни меж території України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків», «виправдовування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України».
За даними слідства, у лютому-березні 2022 року Кадиров особисто керував розробкою та плануванням окремих військових операцій чеченських підрозділів, віддавав накази, заслуховував звіти та доповіді їхніх керівників.
Його соратник Данііл Мартинов – заступник начальника управління федеральної служби військ національної гвардії РФ по Чеченській республіці – 5 березня особисто керував захопленням Бородянського психоневрологічного інтернату, за його наказами, зокрема, були взяті в заручники майже 500 людей, а сам інтернат перетворено у вогневу позицію окупантів, повідомляють у СБУ.

Житель російського Челябінська Олександр Воложанін, який воював у Сєвєродонецьку проти ЗСУ. Ілюстрація Північнокавказької служби Радіо Свобода «Кавказ.Реалії» ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Відеощоденник «кадирівця»: мародерство, бої за Сєвєродонецьк, втрати

Як повідомляє українська спецслужба, за наказом ще одного поплічника голови Чечні Хусейна Межидова з 25 лютого по 13 березня відбулося незаконне захоплення у заручники та утримування у підвалах багатоповерхівок майже двох сотень жителів Гостомеля.
Поплічники Кадирова звинувачуються в утримуванні цивільних, порушенні правил поводження з цивільним населенням, використанні їх у якості «живого щита», а Хусейн Межидов – ще і в пограбуванні цивільних, уточнюють в СБУ.
Даніілу Мартинову і Хусейну Межидову оголосили підозру за статтями «порушення законів та звичаїв війни», «жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням».

Військовослужбовці РФ із Чечні на території України, знімок зроблений 4 квітня 2022 року в місті Маріуполь ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

«Навіть брудну білизну вкрали». Українка розповіла про три тижні в заручниках у «кадировців»

2 квітня Київщина була звільнена від російських військ. Після відступу військових РФ у визволених містах і селах були зафіксовані масові випадки загибелі цивільних жителів.

Україна і деякі представники Заходу вимагають притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини через події на Київщині.

Кремль «категорично відкидає будь-які звинувачення у вбивствах цивільних», навіть попри те, що факти вбивств цивільних у період російської окупації були підтверджені супутниковими знімками.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Андріївка. Трагедія одного села

<![CDATA[.cls-1{fill:#7360f2;}.cls-2{fill:none;stroke:#7360f2;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:16.86px;}]]>Artboard 6

Долучайтесь до спільноти Радіо Свобода у Viber !