Сьогодні, 5 лютого, 150 оборонців, визволених із російського полону, знову ступили на рідну землю України. І серед них, попередньо, 18 мешканців Дніпропетровщини.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на ДніпроОВА, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.
Серед тих, хто звільнений з полону, багато важкохворих, важкопоранених та тих, хто перебуває в російській неволі понад два з половиною роки.
Це 61-й за ліком обмін військовополоненими. Загалом з російської неволі вдалося повернути вже 4131 особу: це як військовослужбовці, так і цивільні, а також іноземні громадяни. Цього разу додому повертаються:
- 108 воїнів ЗСУ (зокрема, з ТрО – семеро, ВМС – 26, і троє з Повітряних сил)4
- 22 нацгвардійці;
- 19 прикордонників;
- один представник Нацполіції.
Вони захищали українську землю від ворога у Харківській, Запорізький, Донецькій, Луганській областях, на Херсонщині, Сумщині, Київщині. Зокрема, звільнені нацгвардійці, які охороняли Чорнобильську АЕС, а також захисники Маріуполя та Азовсталі. Побачать невдовзі рідних також українські військовослужбовці, які брали участь в операції на Курщині. Серед звільнених – 47 сержантів, 69 солдатів, 16 матросів та 18 офіцерів.
"Працівники нашого Офісу перебувають на місці обміну з метою контролю дотримання прав людини відповідно до міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій. Наші співробітники фіксують у якому стані звільнені повертаються в Україну та інформують повернутих про їхні права.
Повертаючись додому, наші захисники знову відчувають силу рідної землі під ногами, тепло обіймів та нескінченну підтримку. Далі — медичний огляд, надання необхідної допомоги з відновлення документів та карток та реабілітація.
Україна прагне повернути усіх своїх громадян додому і продовжує працювати заради цього! Дякую тим громадянам та членам родин полонених і безвісти зниклих, які вірять у державу і плекають надію на повернення своїх героїв!", – написав Лубінець.
Він зазначив, що кожного з них чекають рідні вдома. Вони отримають належне лікування, допомогу з реабілітації та реінтеграції в суспільство, а також виплати грошового забезпечення, яке вони мали отримувати упродовж перебування в полоні, та одноразову матеріальну допомогу.
"Попереду у захисників – найщиріші обійми рідних та відновлення після всього, що довелося пережити. Робота над тим, аби звільнити всіх, кого утримує ворог, продовжується", – зазначив Лисак.
Джерело: 056.ua