В Україні стартує масштабний проєкт із впровадження максимально доступних транспортно-пішохідних маршрутів для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Нові шляхи охоплять ключові міські об’єкти, включаючи школи.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Урядовий портал.
У Києві президент Володимир Зеленський разом із першою леді Оленою Зеленською відвідали військовий госпіталь, де ознайомилися з проектом створення безбар’єрних маршрутів “Рух без барʼєрів”.
Як повідомив віце-прем’єр-міністр із відновлення України Олексій Кулеба, вже цього року проект буде реалізовано у 12 містах України, зокрема в Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Житомирі, Вінниці, Полтаві, Тернополі та інших населених пунктах.
Він пояснив, що такі маршрути будуть організовані максимально доступно для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. На цих маршрутах адаптують перехрестя, переходи, тротуари, зупинки, громадський транспорт, а також об'єкти, як школи, садочки, кав’ярні та лікарні.
"Громади самостійно обирають і пропонують маршрути, які будуть ставати безбарʼєрними в рамках проекту. Проте важливо, щоб вони включати в себе якомога більше обʼєктів соціального значення, містили і поєднували важливі локації міського середовища”- зазначив Олексій Кулеба.
Як приклад він навів військовий госпіталь у Києві чи лікарню імені Мечникова у Дніпрі, які є ключовими об’єктами для відповідних міст.
У столиці, маршрут передбачає модернізацію Центрального вокзалу та закільцьований шлях до Хрещатика і Головного військового клінічного госпіталю.
Підтримка бізнесу
Олена Зеленська наголосила, що успішна реалізація проекту можлива завдяки співпраці держави, громади та бізнесу. У рамках ініціативи “Бізнес без бар’єрів” торговельні мережі, банки та інші заклади адаптують свої приміщення до потреб маломобільних осіб і стимулюватимуть дрібний бізнес до подібних змін.
“Часто доводиться нагадувати, що безбар’єрність – зовсім не поодинокий пандус-”острівець” серед моря недружнього простору, а весь цей простір. Чи, для початку, зв’язний безперешкодний маршрут між домом, роботою, медициною, навчанням.,” – підкреслила перша леді.
На її думку, держава зараз робить вагомий крок у напрямку створення такої інфраструктури, яка стане реальністю для всіх громадян, незалежно від їхніх фізичних можливостей.
Міністерство розвитку громад і територій України планує не лише масштабувати успіх пілотних громад, а й вдосконалити будівельні норми, що забезпечать доступність і інклюзивність у всіх населених пунктах.
Нагадаємо, що в Україні роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Програма передбачає виплати до 120 тисяч гривень.