В НАБУ стверджують, що публікацію записів по “Міндічгейту” призупинили не через геополітику

Національне антикорупційне бюро наразі призупинило публікацію "плівок Міндіча" не через геополітику. Про це заявив директор НАБУ Семен Кривонос під час засідання Комітету ВР з питань антикорупційної політики.Так, його запитали, чи справді публікацію записів зупинили через геополітику."Ми ж не серіал знімали, тому ми публікуємо виключно ту частину інформації, яка підтверджує зафіксований, задокументований епізод злочинної діяльності для підтвердження. Це наша звичайна практика.Ми розуміємо, що резонанс навколо цього надзвичайно високий і безумовно це суспільству було як і огидно, так і цікаво", – пояснив він."Тому ми не зупинили через геополітику, ми не публікуємо лише ті матеріали, які ще перебувають на стадії більш глибшого дослідження. Немає на нас жодного тиску, перешкоджань", – підсумував директор Бюро.

Читати далі

Небезпечний дрон у Дніпрі: вибухи та постраждалі серед мирних людей

У Дніпрі пролунав вибух після атаки ворожого БпЛА. Поранено жінку та дитину.

Сьогодні, 25 листопада, у Дніпрі оголосили повітряну тривогу через загрозу з боку ворожого безпілотника. Містяни повідомляють про звук вибуху у місті та закликають залишатися в укриттях.

Читати далі

Директор НАБУ назвав причини виникнення групи Міндіча

Директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос назвав непрацюючу правоохоронну систему України основною причиною тих злочинів в енергетиці, які викрили під час операції «Мідас». «Ви питаєте, чому так сталось – через непрозоре регулювання, непрацюючі наглядові ради, але здебільшого через непрацюючу правоохоронну систему в мій мірі, як би вона мала спрацювати», – сказав він під час засідання Комітету з питань антикорупційної політики ВРУ.Кривонос додав, що щодо діяльності правоохоронної системи та фінансового моніторингу мають зроблені відповідні висновки та оголошені конкурси щоб посилити незалежність правоохоронних органів. При цьому він наголосив, що це не його політична заява, а рекомендації Європейського Союзу«Має бути посилена незалежність правоохоронних органів. Без інституційної незалежності – це питання часу, коли виросте черговий бек-офіс», – підсумував Кривонос.НАБУ та САП викрили масштабну корупційну схему впливу на високому рівні на стратегічні підприємства держсектору, зокрема на "Енергоатом". Її організатори отримували 10-15% вартості контрактів компанії у вигляді хабарів, а "відкат" сплачували контрагенти, яких їм навʼязували учасники схеми. Загалом фігурантам вдалося "відмити" 100 мільйонів доларів, легалізуючи їх через окремий офіс в центрі Києва, який належав родині колишнього депутата Андрія Деркача. І саме Тімур "Карлсон" Міндіч контролював відмивання грошей.

Читати далі

У НАБУ розповіли про походження готівки, вилученої під час обшуку бек-офісу Міндіча

Готівкові кошти, які детективи Національного антикорупційного бюро вилучили під час слідчих дій в офісі групи Тімура Міндіча, потрапили до них або контрабандою або з банківських сховищ всупереч банківським регулюванням. Про це заявив під час засідання Комітету з питань антикорупційної політики ВРУ директор НАБУ Семен Кривонос.Він зазначив, що Держфінмоніторинг не міг не помітити легалізації такої кількості грошей.«Гроші, які ми знайшли, надійшли скоріш за все з банків», – зазначив очільник бюро.При цьому він наголосив, що Держфінмон не надав досі звітів щодо питань, які ще в січні запитувало НАБУ.Зазначимо, що раніше Національний банк України стверджував, що не знає, звідки фігуранти «плівок Міндіча» могли взяти кілограми доларів готівкою, які НАБУ вилучило під час обшуку, оскільки з початку повномасштабної війни українським банкам заборонено видавати обсяги валюти, які перевищують 100 тисяч гривень. Там запевнили, що не зафіксували факти аномальних сплесків, пов'язаних із зняттям готівкових коштів в іноземній валюті з рахунків клієнтів банків.Зазначимо, що напередодні голова Держфінмоніторингу Філіп Пронін на засіданні парламентської ТСК стверджував, що Фінмон не помічав жодних підозрілих операцій за участі фігурантів «плівок Міндіча». Водночас, за даними НАБУ, учасники організації «відмили» близько $100 млн. Гроші переводили у готівку чи криптовалюту, а на одному із записів член групи скаржився, що йому важко було нести 1,6 мільярда доларів готівкою.

Читати далі

Імперські назви під забороною: які бізнеси Дніпропетровщини потрапили під деколонізацію

На Дніпропетровщині понад два десятки компаній із «Катеринославом» у назві опинилися під загрозою змін через закон про деколонізацію та висновок Українського інституту національної пам’яті.

Читати далі

Директор НАБУ анонсував нові підозри у рамках операції “Мідас”

Національне антикорупційне бюро в рамках операції «Мідас», швидше за все повідомить нові підозри, бо гроші в рамках корупційної схеми надходили не лише з енергетичної сфери. Про це заявив директор НАБУ Семен Кривонос під час засідання Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики.«Я глибоко переконаний, що ми матимемо ще підозри у цій справі і вона розширятиметься. Щодо інших сфер, так, у нас є розуміння, що кошти надходили не тільки з енергетики. Але вона була найбільш пріоритетна, бо найбільш «темна», – заявив Кривонос.Водночас він додав, що під час збору інформації детективам НАБУ заважало «все». Зокрема, від звинувачень співробітників НАБУ в роботі на росіян до збору даних про переміщення детективів, включно з закритих реєстрів. Ця ж група збирала дані, в тому числі на співробітників СБУ. НАБУ та САП викрили масштабну корупційну схему впливу на високому рівні на стратегічні підприємства держсектору, зокрема на «Енергоатом». Її організатори отримували 10-15% вартості контрактів компанії у вигляді хабарів, а «відкат» сплачували контрагенти, яких їм навʼязували учасники схеми. Загалом фігурантам вдалося «відмити» 100 мільйонів доларів, легалізуючи їх через окремий офіс в центрі Києва, який належав родині колишнього депутата Андрія Деркача. І саме Тімур «Карлсон» Міндіч контролював відмивання грошей.

Читати далі

Дніпро без тепла: десятки вулиць залишилися без опалення — що сталося

У Дніпрі частина будинків залишилася без тепла: де проводять аварійні роботи.

У неділю, 25 листопада, кілька районів Дніпра тимчасово залишилися без опалення. Комунальні служби ліквідовують аварії на мережах, після чого тепло обіцяють повернути мешканцям.

Читати далі

Тривожні цифри з Дніпра: половина нових хворих — діти

ГРВІ, кишкові інфекції та кір: що відомо про санепідситуацію на Дніпропетровщині за тиждень.

На Дніпропетровщині з 14 по 20 листопада медики зафіксували 7,8 тисячі нових випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій. Майже половина хворих — діти до 17 років. Крім ГРВІ, область звітує про збільшення кількості кишкових інфекцій, випадки вірусного гепатиту та лабораторно підтверджений кір.

Читати далі

Пів року мозок жив за правилами війни: ветеран із Дніпра повертав себе в цивільне

Повернення з війни для ветеранів рідко означає повернення до звичного життя — це завжди нова точка відліку.

Бізнес, який існував до повномасштабного вторгнення, інколи вже неможливо підняти у тому вигляді, у якому він був. А внутрішній стан після фронту змушує вчитися заново концентруватися, планувати й довіряти людям. У нашій розмові підприємець і ветеран Олександр Мамрич відверто пояснює, з чого починав свою справу після повернення, які помилки коштували найціннішого часу, хто насправді допоміг йому втриматися на плаву та чому кулінарна сфера може стати однією з найперспективніших для ветеранів.

Читати далі

Обмеження світла у Дніпрі: оновлені графіки та адреси відключень

На Дніпропетровщині оновили графіки відключень світла.

Сьогодні в області діють стабілізаційні відключення. Більшість черг мають по два-три періоди вимкнення, причому частина припадає на ранкові години, коли формується пік споживання, та вечірні — найскладніші для енергетиків.

Читати далі

Зникло тепло в одному з районів Дніпра: сьогодні екстрено ріжуть мережі

Сьогодні без тепла до вечора залишаться деякі дніпряни.

У Чечелівському районі Дніпра проводяться аварійно-відновлювальних робіт на мережах. Через це призупинено подачу теплоносія. Про це повідомляє КП "Теплоенерго" ДМР.

Читати далі

Трамваї змінюють курс: у Дніпрі змінили роботу транспорту

Сьогодні громадський транспорт у Дніпрі працює за зміненою схемою.

25 листопада 21:30 до закінчення руху трамваї №1 у напрямку від Університету науки і технологій до залізничного вокзалу прямуватимуть за маршрутом №7.

Читати далі

Ми використовуємо файли cookie, щоб зробити наш веб-сайт максимально цікавим для вас. Натиснувши «Прийняти», ви дозволяєте використовувати файли cookie на нашому веб-сайті.