Закриття шкіл та переповнення лікарень в Україні: чи вводять карантин на Дніпропетровщині

В Україні стрімко зростає рівень захворюваності на грип та ГРВІ. Одещина та західні регіони запроваджують карантинні заходи: закривають школи та дитсадки. В лікарнях Києва на хворих не вистачає ліжок. На Дніпропетровщині епідемічна ситуація також різко погіршилася, але не критична.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на голову Дніпропетровської обласної ради Миколу Лукашука.

За останній тиждень у Дніпропетровській області зафіксовано значне зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції – кількість хворих збільшилася на 30% і становить 12 947 осіб. Зросла також захворюваність на COVID-19. Зареєстровано 54 нові випадки, що на 9 більше, ніж минулого тижня. Водночас в області підтверджено циркуляцію вірусу грипу типу А та аденовірусу.

"Попри зростання показників, ситуація у регіоні залишається контрольованою: рівень захворюваності майже на 30% нижчий за епідемічний поріг", – зазначив Лукашук.

В яких регіонах України найгірша епідемічна ситуація:

  • Одеська область. У Чорноморську школи та дитячі садки закрили на карантин з 4 по 14 лютого. Відповідне рішення ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій через перевищення 20% порогу захворюваності серед дітей.
  • Рівненська область. Через загострення захворюваності 28 шкіл переведено на дистанційне навчання. За останній тиждень там зареєстровано 8575 випадків захворювання, що на 25% більше, ніж раніше, та на 22% перевищує епідемічний поріг. Серед збудників переважають віруси грипу А та В.
  • Чернівці. Закрили на карантин дві гімназії та ліцей, через понад 20% хворих на ГРВІ. У регіоні зафіксовано 6220 випадків ГРВІ, що на 27% більше, ніж тижнем раніше, та перевищує епідемічний поріг на 42,6%.
  • Львівщина. Понад 10 тисяч випадків грипу та ГРВІ. У лікарнях понад 100 госпіталізованих, включаючи 80 дітей. Лікарі закликають вакцинуватися та дотримуватися санітарних норм.
  • Київ. Протягом тижня у столиці зафіксовано 11 565 випадків грипу та ГРВІ, що на 22,7% більше, ніж попереднього тижня. Особливо багато дітей – на 34,5%, а серед школярів – на 46,3%. Медичні заклади розгортають додаткові ліжка для пацієнтів.
  • Закарпаття. До медичних закладів звернулися 5083 хворих на ГРВІ, це на 44,6% більше, ніж тижнем раніше. У зв’язку з погіршенням ситуації адміністрація рекомендує роботодавцям перевести частину працівників на дистанційний режим роботи.

Заходи профілактики

Лікарі наголошують на необхідності дотримання гігієнічних заходів: миття рук, провітрювання приміщень, уникнення скупчень людей. Рекомендується обмежити масові заходи та посилити санітарний контроль у навчальних закладах. Жителям міст, щоб уберегтися, у громадському транспорті краще одягати медичні маски.

Найефективнішим захистом від грипу та COVID-19 залишається вакцинація. Важливо також своєчасно звертатися за медичною допомогою при перших симптомах хвороби.

"Сезон застуд триває, тож важливо дотримуватися профілактичних заходів: уникати місць скупчення людей, мити руки та зміцнювати імунітет. Бережіть здоров’я – своє та близьких!", – написав Лукашук.

Джерело: 056.ua