Мобілізація в Україні сприймається неоднозначно. До працівників ТЦК рівень недовіри сягає 67%, а довірятимуть лише 29% респондентів.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів заступник директора соціологічної групи "Рейтинг" Любомир Мисів.
За його словами, найвищий рівень недовіри до представників ТЦК зафіксовано серед мешканців західних і прикордонних регіонів, молодого покоління та чоловіків.
Соціолог повідомив, що в грудні 2024 року було проведено п'яту хвилю дослідження, яке називається "Образ ветеранів в українському суспільстві". Воно проводиться з ініціативи Українського ветеранського фонду Міністерства ветеранів.
"Цього разу ми вирішили не ставити пряме питання довіри до ЗСУ. Ми побачили, що мобілізація в суспільстві сприймається неоднозначно. І є дуже різкі відмінності між ставленням суспільства до військових на передовій, до тих, хто в тилу, і хто служить у ТЦК", – сказав він.
Він зазначив, що рівень довіри до військових у суспільстві залишається найвищим. Зокрема, 96% довіряють ветеранам АТО, які зараз знову воюють, 91% – ветеранам нинішньої війни, 88% – ветеранам АТО (ООС) 2014-2021 років. 94% довіряють тим, хто служить на передовій, 76% – тим, хто служить у тилу (крім ТЦК).
Нагадаємо, опитування Соціологічної групи "Рейтинг" було проведено 5-6 грудня 2024 року серед 1000 респондентів.
Зазначимо, станом на листопад 2024 року в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) України працює 36 тисяч осіб.
Міністерство оборони України готує кардинальну реформу системи ТЦК. Планується підпорядкувати їх Міноборони. Зараз вони підпорядковані Сухопутним силам Генштабу ЗСУ.