“Хотів, щоб ракети в громадський туалет потрапили”: зрадника з Дніпропетровщини передали рф

Колаборанта з Дніпропетровщини відправили до рф під час обміну полоненими "1000" на "1000".

27-річний безробітний житель Камʼянського Максим Боковенко передавав ворогу інформацію про обʼєкти критичної інфраструктури та дислокацію військових. Його засудили за коригування ракет.

В січні 2023 року мешканець Камʼянського листувався у Telegram із куратором, який має російський номер телефону. Боковенко погодився збирати інформацію і знімати обʼєкти, що цікавили росіян. За один обʼєкт йому пообіцяли 150 доларів США на банківську картку.

"16 січня Боковенко поїхав знімати місцевий металургійний завод — вхід і прилеглу територію. Передавши шість фото і одне відео, того ж дня хлопець отримав гроші.

18 січня обвинувачений відправив замовнику фото Камʼянської районної державної адміністрації, де також розміщувався ЦНАП. Після чого його затримали", – йдеться в обвинуваченому акті.

Що стало відомо в суді

Чоловік факт вини визнав, але частково. Він запевняв, що ввів в оману ворога. Нібито фотографував не той будинок, що його просили, а знімав звичайну пусту будівлю, де немає людей. Погодився на це, бо хотів грошей, мав залежність від ігрових автоматів.

"Він хотів заплутать ворога, щоб високоточні ракети десь не у важливий обʼєкт, а в громадський туалет попали", — підтримав свого підзахисного адвокат Анатолій Юрченко.

Водночас прокурор заявив що за адресою, куди їздив Боковенко, дислокувалися військові. І його відпривили в ізолятор.

Після цього він каявся і казав, що тепер не пішов би на діалог із ворогом. Те, що зробив раніше, називає самоуправством, бо він не заявив у поліцію, що на нього вийшов російський агент.

За ч.3 ст.114-2 Кримінального кодексу Боковенка суд Києва засудив до 9 років позбавлення волі. 23 травня 2025 року його віддали росії у рамках обміну військовополоненими.

Як Україна передала колаборантів та зрадників росії

У рамках обміну полоненими в форматі "1000 на 1000" Україна передала рф колаборантів і зрадників. Сталося це в рамках проєкта "Хочу к своим".

Це підтвердив керівник прес-служби координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко. Він підкреслив, що загалом цей процес не можна називати обміном, тому що згідно з нормами міжнародного права обмінювати цивільних заборонено. Але колаборанти і зрадники, яких було офіційно засуджено в Україні, можуть звернутися до української влади з проханням передати їх росії.

23 травня стало відомо, що Україна передала росіянам цілу групу колаборантів і зрадників. Тоді йшлося про 70 осіб. Також того дня в Україну з російського полону повернулося 120 цивільних заручників.

Джерело: 056.ua