Серед підлітків у Дніпрі завірусилася небезпечна гра "Червоні двері, жовті двері".
Цей небезпечний челендж набирає популярності соціальній мережі TikTok. Під час його виконання діти впадають у стан трансу. Це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.
12-річна Поліна з Дніпра розповіла, що проводила гру разом з подругою. Впасти в стан трансу в подруги не вийшло, а вона його імітувала.
"Вирішили просто спробувати. Я 10 хвилин намагалася відключитися, але не вийшло. Вирішила сама опустити руки. Це якась дурня. Не розумію її сенсу. Це звичайне самонавіювання", – каже дівчина.
Насправді гра не така вже безпечна. Дівчатам просто пощастило, головне, щоб не повторювали її.
І в тому, що це самонавіювання, Поліна права, але вона не розуміє, наскільки це серйозно.
Яка суть гри
Один із учасників стає провідником, а інший – так званим суб’єктом. Суб’єкт лягає головою на коліна провідника, підклавши подушку для зручності. Провідник починає масажувати йому скроні, монотонно повторюючи фразу: "Червоні двері, жовті двері, двері іншого кольору".
Важливо, щоб суб’єкт тримав руки піднятими. Коли він "бачить" двері, він повинен опустити руки – це сигнал, що гра почалася.
Після цього провідник починає ставити запитання: "Що ти бачиш?", "Якого кольору двері?", "Що є в кімнаті?", "Чи є там хтось?"
Суб’єкт ніби занурюється у трансовий стан і починає розповідати про уявні кімнати, двері та об’єкти. Деякі учасники стверджують, що відчувають реальні емоції, страх чи навіть паніку.
Головне правило – вчасно "розбудити" суб’єкта, щоб він не застряг у своєму уявному світі.
В чому криється сенс гри
Гра складається з експериментів зі змінення стану. Використовуються реальні компоненти гіпнотичних технік. Наприклад, систематичне повторення однієї і тієї ж фрази. Учасник приймає зручне положення. На нього застосовуються тактичні дії, масуються виски і здійснюється навіювання одних й тих сами образів. Надалі він може окрім жартів почати галюцинувати чи отримати культивацію страхів.
"Новий челендж змушує дітей впадати у стан трансу шляхом штучного обмеження доступу кисню до мозку. Це може відбуватися різними способами: затримкою дихання, сильним стисканням шиї або створенням певних рухів, які впливають на нервову систему. Спочатку дитина може сприймати це як розвагу, проте наслідки можуть бути фатальними", – пояснили в департаменті гуманітарної політики Дніпра.
Чому діти грають
Підліткам завжди хочеться підхопити новий тренд та отримати лайки. Через це вони постійно створюються.
Також є особистий інтерес, з огляду на підлітковий вік. Адже переглянувши відео в мережі можна зробити висновок, що діти роблять це найчастіше, аби залякати один одного. Вони бачать в цьому якийсь містичний сенс. І достатньо активно грають. Бо їм легко щось навіяти, вони тривожні. Тому цей челендж розрахований саме на них.
Які небезпеки від гри
І хоча наукового підтвердження впливу цієї гри на психіку немає, психологи попереджають: занурення у подібні трансові стани може викликати тривожність, панічні атаки або навіть неконтрольовані страхи.
Найнебезпечнішим цей тренд є для тих дітей, які мають симптоми психічних розладів. Ця гра може сприяти дебюту шизоїдних факторів, які до цього мало проявлялися.
Можливі й фізичні наслідки:
- Порушення кровообігу та недостатнє постачання кисню до мозку
- Спазми та підвищення внутрішньочерепного тиску
- Запаморочення, втрата свідомості, головний біль
- Якщо у дитини є аневризма судин головного мозку, існує ризик інсульту.
Як вберегти дитину
- Розмова з дитиною. Обговоріть із нею, що подібні «ігри» можуть серйозно вплинути на здоров’я та навіть призвести до смерті.
- Контроль за активністю в соцмережах. Переглядайте, які відео дивиться дитина.
- Навчайте критичному мисленню. Поясніть, що тренди в інтернеті не завжди є безпечними, і варто мати свою думку, а не бути як всі.
- Формування довірливих відносин. Дитина повинна знати, що може звернутися до батьків за порадою, не боятися все розповідати.
- Стежте за самопочуттям дитини. Якщо помітили зміни у поведінці, головний біль, запаморочення чи інші симптоми – негайно зверніться до лікаря.
"Будьте уважні! Говоріть з дітьми про небезпеки подібних «ігор», стежте за їхньою активністю в соцмережах і пояснюйте, що здоров'я — найцінніше!
Беремо під контроль, пояснюємо, захищаємо!", – звернулись в департаменті.
Джерело: 056.ua