Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при РНБО України вперше організував міжнародні командно-штабні навчання (ТТХ) стратегічного рівня «Cyber Resilience Strategies» та практичні змагання з кібербезпеки (CTF) «Regional Cyber Shield». У заході, що відбувся 27 листопада, взяли участь представники Словенії, Чорногорії, Молдови, Боснії та Герцеговини, Північної Македонії, Албанії та Косово.
Метою TTX «Cyber Resilience Strategies» було вдосконалення міжнародної взаємодії та координації між країнами для забезпечення ефективного реагування на масштабні кібератаки та інформаційні операції, що їх супроводжують, повідомляє пресслужба РНБО України.
Сценарій, розроблений українськими фахівцями, включав координацію дій між країнами та уповноваженими установами всередині кожної країни, співпрацю з приватним сектором і громадськими організаціями, а також відпрацювання алгоритмів реагування в умовах обмежених або відсутніх каналів комунікації. Завдання були спрямовані на забезпечення ефективної взаємодії навіть у кризових ситуаціях, де традиційні механізми управління та обміну інформацією недоступні.
«Сьогодні кіберпростір є ареною глобального протистояння, і російська федерація використовує його як інструмент війни не лише проти України, а й проти європейських країн та членів НАТО. Напередодні повномасштабного вторгнення НКЦК провів стратегічні командно-штабні навчання, які значно сприяли забезпеченню кіберстійкості нашої держави. Тож тепер ми ділимося цим унікальним досвідом із міжнародними партнерами, щоби посилити їхні кіберспроможності та об’єднати зусилля для посилення кібербезпеки усієї Європи», – зазначила керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України, секретар НКЦК Наталія Ткачук, відкриваючи захід.
Змагання з кібербезпеки (CTF) «Regional Cyber Shield» проходили на українському кіберполігоні Unit Range та стали практичним випробуванням, побудованим на основі унікального досвіду України у протидії російській кіберагресії. Учасники працювали над завданнями, що моделювали реальні виклики у сфері енергетики та телекомунікацій, зокрема виявлення несанкціонованого доступу, проведення аудитів безпеки, протидії загрозам, керованим штучним інтелектом тощо. Україна вперше проводить навчання для європейських країн.
Навчання організовані НКЦК при РНБО України спільно з Фондом цивільних досліджень і розвитку США (CRDF Global) за підтримки Державного департаменту США та у співпраці з Управлінням інформаційної безпеки уряду Словенії (URSIV). Технологічну підтримку забезпечили компанія Cyber Unit Technologies та ГО «Інститут дослідження кібервійни» (ICWR).
Заходи, продемонстрували лідерську роль та значний внесок України у розвиток міжнародної кібербезпеки, а також сприяли зміцненню колективної кіберстійкості європейських країн.
Джерело: 056.ua