У ЗСУ створили новий небойовий підрозділ: подробиці від Генштабу

У складі українських Збройних Силах з’явився новий підрозділ. Це небойове об’єднання буде виконувати завдання з захисту культурної спадщини в умовах війни.

Про це повідомили на офіційній Facebook-сторінці Генерального штабу ЗСУ передає RegioNews.

У Генштабі пояснили доцільність створення такого підрозділу тим, що Україна прагне дотримуватися усіх норм міжнародного гуманітарного права. Зокрема, нове формування військ допоможе Україні виконувати положення Конвенції про захист культурних цінностей в умовах збройного конфлікту та двох протоколів до неї, які передбачають створення спеціалізованого підрозділу для охорони культурної спадщини.

Цей міжнародний документ був ухвалений у Гаазі у 1954 році. Він вважається головним міжнародним договором у галузі захисту культурних пам’яток та цінностей від загроз, які несуть у собі збройні конфлікти.

Як нагадують у Генштабі, цей документ фактично є першою універсальною міжнародною угодою, зосередженою виключно на захисті культурних цінностей в умовах військових конфліктів. Перший Протокол цієї конвенції Україна ратифікувала ще у 1956 році, другий – в 2020-му. Створюючи спецпідрозділ з захисту культурних цінностей, Україна продовжує реалізувати полонення Конвенції.

Тож Головнокомандувач ЗСУ ухвалив рішення про створення нового підрозділу. Це рішення було затверджене директивою очільника Міноборони України. До ухвалення рішення відбулися консультації з міжнародними партнерами України, Мінкультом та громадськістю.

У Генштабі також пояснили, хто буде входити до складу нового підрозділу. Сюди будуть зараховані військовослужбовці, у яких є освіта або досвід роботи у галузі культури, історії, археології чи музейної справи.

Ключове завдання нового підрозділу – це координування дій, необхідних для захисту та збереження об’єктів культурної спадщини, які можуть постраждати через бойові дії. Також підрозділ буде займатися запобіганням руйнуванню культурних пам’яток.

Як наголошується у повідомленні Генштабу ЗСУ, цією ініціативою Україна вчергове доводить, що дотримується усіх норм міжнародного права та виконує зобов’язання, взяті на себе в рамках міжнародних конвенцій. Україна прагне максимально використати всі наявні інструменти та механізм для захисту та збереження об’єктів, які становлять культурну цінність, в умовах війни.

Нагадаємо, в Україні ведеться Реєстр об’єктів культури, що були знищені внаслідок повномасштабної війни. Цей реєстр містить інформацію про більш ніж тисячу об’єктів культурної спадщини, які були повністю або частково зруйновані внаслідок бойових дій та російських обстрілів.

Джерело: 056.ua