У Дніпрі кур’єр зливав дані про ТЦК: як його покарають

У Дніпрі кур'єр служби доставки води намагався зірвати мобілізацію.

Повідомлено про підозру дніпрянину, який регулярно передавав у месенджері дані про роботу в обласному центрі мобільних груп територіальних центрів комплектування. Про це повідомляє СБУ.

Встановлено, що:

  • Зловмисник, який працював у фірмі з доставки води, багато їздив містом та фіксував локації блокпостів та місця вручення повісток військовозобов’язаним.
  • Адреси, де працюють військовослужбовці ТЦК, він оперативно розміщав у спеціалізованому «ухилянтському» чаті в Телеграм.
  • Правопорушник не має законних підстав для відстрочки або звільнення від військової служби, однак також намагався уникнути мобілізації.

Викриття та затримання

Попри використання псевдонімів у мережі, СБУ ідентифікувала його особу та встановила місцезнаходження.

Під час обшуку в нього вилучено засоби зв’язку з доказами протиправної діяльності.

Фігуранту інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період). Санкція статті передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі", – йдеться в повідомленні.

Триває досудове розслідування, яке проводять співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Джерело: 056.ua