У Дніпрі нещодавно відкрився Транзитний центр, який надає широкий спектр послуг евакуйованим з Донецької області. Знаходиться він прямо біля залізничного вокзалу.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на обласний центр занятості та міськраду.
У Центрі люди можуть отримати харчування, тимчасовий прихисток, допомогу з оформленням документів і придбанням квитків для подальшого переміщення, а також допомогу в пошуку місця тривалого проживання. Крім того, надається гуманітарна та медична допомога, юридичні та психологічні консультації.
Осередок підтримки розташований за адресою: м. Дніпро, Вокзальна площа, 15. Більше інформації про послуги Центру за номером телефону – (068) 937 00 00.
Також у Дніпрі з березня 2024 року діє програма підтримки внутрішньо переміщених осіб. За цією програмою отримують набори продуктів. Вони надаються переселенцям, які зареєструвалися у місті після 24 лютого 2022 року та проживають у місцях тимчасового компактного проживання. Допомога надається:
- людям похилого віку;
- особам з інвалідністю;
- матерям із дітьми;
- недієздатним особам;
- дітям віком від 3 до 18 років.
Ті, хто вперше звернувся за довідкою ВПО та не належить до зазначених категорій, отримують продуктовий набір одноразово. Окрім цього, підтримку отримують переселенці, які перебувають у складних життєвих обставинах та користуються послугами Дніпровського міського центру соціальних служб.
Пані Ірина Ходарєва, яка переїхала до Дніпра з родиною у квітні 2022-го з Кремінної, розповідає:
"Є інформація від знайомих, що мій дім вже зруйновано. Нічого не залишилось. У Дніпрі мене тепло прийняли, обігріли, дали все необхідне. Завдяки підтримці я змогла відновити здоров’я: після інсульту кульгала, але спорт і правильне харчування допомогли відновитись. Тут ми всі здружились і підтримуємо одне одного. Тож можу сказати тільки хороше — шелтер гарний, турбота – на висоті, продуктові набори поживні та смачні", – сказала жінка.
У листопаді запланована видача 1 161 продуктового набору для ВПО. З березня тут видали більше ніж 9,5 тисяч. У них — вермішель, готові м’ясні страви, галети, мед, чай, цукор та паштет.
"Для отримання продуктової допомоги необхідно звернутися до управління соціального захисту населення із паспортом та довідкою ВПО", – зазначила завідувачка сектору соціального захисту внутрішньо переміщених осіб департаменту соціальної політики Дніпровської міськради Юлія Крохмаль.
Джерело: 056.ua