Сигналізаційне повідомлення Управління фітосанітарної безпеки щодо нашестя сарани.
Цього літа південними регіонами України поширилася сарана. Великі скупчення бачили на Запоріжжі. На сільськогосподарських полях Дніпропетровщини поки серйозних проблем масового нашестя не виявлено, але загроза існує. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
Зграї сарани виявили на Нікопольщині. Зграї комах помітили біля Каховського водосховища, у селі Вищетарасівка. У громаді запевняють, що вже ліквідували лігво шкідників. Втім, мешканцям слід бути пильними та повідомляти про нові випадки появи комах.
Яка небезпека для Дніпропетровщини
Сарана знищує врожаї повністю за лічені години. Вона лишає людей без городини, худобу – без корму, а країну – без їжі.
У поточному році серйозну небезпеку сільськогосподарським культурам становлять саранові. На даний час в області спостерігається:
- живлення дорослих окрилених комах лише у місцях резервації шкідника (неорні землі, балки, толоки),
- заселення шкідниками сільськогосподарських посівів не виявлено.
Спекотна та суха погода липня сприятлива для утворення осередків високої чисельності комах шкідника на пасовищах та луках, неорних землях та лісосмугах, а також у суміжних посівах соняшнику, кукурудзи, овочевих та інших сільськогосподарських культур.
Як боротися з сараною
"Наголошуємо на проведенні постійного спостереження за розвитком саранових. У разі виявлення на посівах сільськогосподарських культур італійського пруса – 2 – 5 екз. на кв.м, нестадних саранових – 10 – 15 екз. на кв.м, застосувати хімічні обробки", – йдеться в повідомленні.
Методи обробки хімічними препаратами залежатимуть від конкретних умов. Застосовують:
- суцільні обробки,
- крайові (навколо посівів),
- локальні – у місцях високої концентрації шкідника (куліги, зграї) інсектицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
У Держпродспоживслужбі закликали при ліквідації сарани обов’язково за три доби попередити голів виконавчих комітетів сільських та селищних рад, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.
Джерело: 056.ua