“Німб”, що символізує надію: над Дніпром помітили сонячне гало

Сьогодні вранці у Дніпрі виникло сонячне гало. Для зими це досить рідкісне і незвичайне природне явище. В народі з ним пов'язано багато прикмет.

Про це повідомляє редакція сайту Дніпра 056.

Сонячне гало виникає через заломлення та відбиття світла в крижаних кристалах, які містяться у високих перистих хмарах. З давньогрецької "гало" перекладається як "сяйво", або "німб".

Сонячне гало виглядає як світле слабо забарвлене коло навколо Сонця. Воно було яскраве та схоже на веселку, яка переливається різними кольорами.

Це явище вражає гармонією кольорів навіть у холодну пору року, нагадуючи про красу та непередбачуваність природи.

Взагалі сонячне гало може мати різні форми. Від простого білого ореолу до яскравих кольорових кілець, залежно від розміру кристалів льоду.

Які існують прикмети

Взимку це вважаються не лише природним феноменом, а й об’єктом, який може приховувати символічне значення, викликати почуття оптимізму.

Вважається, що поява зимового гала віщує позитивні події, таких як мир, здоров’я або добробут. У різних культурах зимову веселку пов’язують зі знаками долі чи посланнями від вищих сил.

Це явище часто вважається ознакою зміни погоди, зокрема наближення дощів або снігопадів. Воно має деяку схожість з зимовою веселкою.

Народні повір'я про сонячне зимове гало:

  • Перша зимова веселка чи гало — провісник важливих подій.
  • Зимове гало в період війни — знак надії на мир.
  • Якщо пройти під зимовою веселкою — здійсниться бажання.

Ці прикмети вказують на уявлення про природу та додають особливості холодному сезону.

Джерело: 056.ua