“Ймовірно запустили”: що відомо про “орєшнік”, який не долетів до України

Американське видання Forbes написало новину, що 6 лютого окупанти запустили другий "орєшнік" по Україні, але ракета вийшла з ладу і вибухнула на території росії. Сьогодні Центр стратегічних комунікацій спростував цю інформацію, оскільки вона не має підтвердження, передає редакція сайту 056.

У четвер українські моніторингові Telegram-канали та ЗМІ писали про загрозу пуску балістичних ракет, зокрема з полігону "Капустин Яр", де базується "орєшнік". Вона закінчилася разом з повітряною тривогою і проліт цієї зброї не було зафіксовано на території України.

«росія могла запустити «орєшнік» по Києву 6 лютого, але ракета вибухнула на території рф»,– писало Forbes з посиланням на блогера та українського військового Кирила Сазонова.

У виданні заявили, що підтверджень цього факту не було ні з боку України, ні з боку рф, а інформація будується виключно на припущенні блогера та військового Кирила Сазонова.

"Матеріал американського видання побудований лише на припущеннях Сазонова, а не на фактичних даних. Сам Сазонов у своєму дописі використав формулювання «ймовірно запустили», «вірогідна ціль – Київ». Це підтверджує, що реальних доказів того, що росіяни запускали «орєшнік» по Києву, немає. Офіційних підтверджень пуску «орєшніка» не було ані з українського боку, ані з боку рф. росіяни часто маніпулюють темою «орєшніка», щоби залякати українців", – пояснили в Центрі стратегічних комунікацій.

Там порівняли цю новину з брехнею росіян про:

  • удар «орєшніком» по Рівненській АЕС;
  • список «жирних цілей» в Україні;
  • вдосконалення ядерної доктрини росії.

"«Новини» про запуск «орєшніка» по Києву лише підіграють ворогу та нагнітають паніку, тож ставтеся до подібної інформації критично", – йдеться в повідомленні.

Також керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко заперечив новину про запуск російської ракети "орєшнік" 6 лютого, зазначивши, що не було ні попередження західних партнерів, ні самого запуску.

"Учора не було запуску "орєшніка". росія у випадку таких пусків має попереджати західних партнерів. Попередження не було, і самого запуску з подальшим "падінням ракети" також не було", – заявив він.

Джерело: 056.ua