Додаткові виплати для педагогів на Дніпропетровщині: коли сума зросте вдвічі

Кожен педагог Дніпропетровщини, що працює в школі, ліцеї чи гімназії, отримує «вчительську» доплату: «на руки» – 1000 грн. А з 1 вересня 2025 року вона зросте до 2000 грн.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на очільника Дніпропетровської військової адміністрації Сергія Лисака.

За його словами, ці гроші виплачують з 1 січня 2025, додатково до зарплатні, не зменшуючи інші надбавки. Також вони не залежать від стажу та рангу. Таку допомогу запровадив Уряд за дорученням президента Володимира Зеленського. Ініціатива працює із січня.

"Аби втілити її у нашому регіоні, вже отримали субвенцію з держбюджету. Це понад 320,5 млн грн. З вересня сума цієї виплати зросте вдвічі. Необхідне фінансування вже передбачене в кошторисі країни.

У важких умовах педагоги докладають максимум зусиль, аби діти отримували якісну освіту. У це інвестують всі свої знання та душу, виховуючи майбутнє України. Тому держава, попри війну, робить кроки, аби підтримати їх", – написав Лисак.

Прем'єр Денис Шмигаль зазначив, що додаткову щомісячну виплату педагогам здійснюють у межах програми "Вчительська доплата". Вона є однією з десяти програм "Зимової підтримки".

"Передбачили в бюджеті на цей рік 12 мільярдів гривень субвенції. Завдяки цьому "Вчительську доплату" отримують майже 500 тисяч педагогів", – повідомив він.

Як начисляється вчительська "тисяча"

Виплату надбавки для педагогів урегулювали наприкінці 2024 року. За законодавством, роботодавець має забезпечувати працівника мінімальною заробітною платнею, яка станом на лютий 2025 року становить 8000 гривень.

Раніше «вчительська тисяча» мала офіційну назву «за особливі умови роботи», тому, за трудовим законодавством, її мали враховувати при оцінці місячної зарплати. Відтак деякі педагоги могли втратити доплату до мінімальної зарплати.

Однак після зміни назви оплату «вчительської тисячі» нараховуватимуть понад мінімальну заробітну платню.

"Якщо педагогічному працівнику до появи «вчительської тисячі» встановлювали доплату до мінімальної заробітної плати, то ця доплата залишається такою ж. Учительську "тисячу" додатково нараховують понад мінімальну заробітну плату" – пояснили у Міністерстві освіта та науки.

Наприклад, якщо вчитель не має категорії, стажу роботи, не виконує додаткової оплачуваної роботи (класне керівництво, перевірка навчальних робіт, завідування кабінетом, робота в інклюзивному класі тощо), а також має мінімальну надбавку за престижність (5%), то його зарплата за навантаження у 18 годин становитиме 7269,57 гривень.

Такому педагогу роботодавець має доплачувати 730,43 гривні, аби заробітна плата досягала рівня мінімальної.

Від 1 січня 2025 року працівники закладів середньої освіти отримують «учительську тисячу». Відтак педагоги, яким призначили доплату до мінімальної зарплати, отримають додаткові 1300 гривень. Так нарахована заробітна плата становитиме 9300 гривень до сплати податків.

Джерело: 056.ua