У Дніпрі часто почали зустрічати лисиць.
Днями на Набережній перемозі місцеві жителі сфотографували лисицю. Вона сиділа біля заглиблення, схожого на нору.
Перед цим дику руду тварину помітили на житломасиві Тополь-2. У цієї хижачки було облізле хутро і вона в зубах носила здобич.
Також тварину бачили у дворах житлових будинків — вона підходила до місць, де небайдужі мешканці залишають їжу й воду для безпритульних собак та котів.
В чому небезпека
Можливо лисиця звикла до людей, адже не боїться навіть у денний час виходити зі сховку на пошуки їжі. Але контактувати з нею не варто. Тому що вона може бути хворою. Часто вони переносять сказ, кількість випадків якого за рік на Дніпропетровщині зросла вдвічі. У 2023 році виявили 63 випадки, а у 2024 — 140.
У Держпродспоживслужбі повідомили, що дикі тварини, які підбираються до міст та сіл потенційно небезпечні. Тому їх чіпати не треба.
"У диких тварин сказ проявляється аномальною поведінкою – втратою страху. Вони легко йдуть на контакт з людьми. Нічні тварини активні вдень", – йдеться в повідомленні.
Що робити, якщо побачили лисицю у Дніпрі:
- Не наближайтеся до неї.
- Не намагайтеся її погодувати або гладити.
- Не дозволяйте дітям та домашнім тваринам підходити до лисиці.
- Повідомте про випадок до міських служб. Якщо бачите лисицю біля житлових будинків — зверніться до Держпродспоживслужби.
- Слідкуйте за домашніми улюбленцями.
Профілактика захворювання
У разі укусу, пошкодження шкіри, ослинення хворою на сказ твариною людині показане введення антирабічної вакцини. Таких щеплень за класичною схемою має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні.
"У разі появи симптомів специфічного лікування не існує, захворювання практично завжди закінчується летально.
Для профілактики сказу необхідно вакцинувати тварин щорічно, уникати контактів з потенційно небезпечними тваринами, дотримуватись правил утримання тварин", – йдеться в повідомленні.
Джерело: 056.ua