Водойма у Дніпропетровської області стають небезпечними для тих, хто виходить на лід, який здається міцним. На початку лютого так загинули четверо людей. Ще п'ятьох вдалося врятувати.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на директорку департаменту цивільного захисту Дніпропетровської ОВА Тетяну Куряченко.
За її інформацією, найбільше нещасних випадків на воді сталося у Криворізькому районі. Один – у Самарівському.
До прикладу, 16 лютого загинув рибалка. До Служби порятунку «101» від співробітників Національної поліції надійшло повідомлення, що на місцевій водоймі поблизу вулиці Ботанічна Тернівського району міста Кривий Ріг, на поверхні води знаходиться людина без ознак життя. По прибуттю до місця події рятувальники побачили чоловіка без ознак життя у водоймі на відстані 20 метрів від берега. Співробітники Служби порятунку за допомогою човна доправили тіло чоловіка до берега та передали працівникам СМЕ.
"Дотримуючись елементарних правил безпеки, трагедії можна уникнути. Не варто наражати себе на небезпеку й виходити на тонкий лід. Навіть тривалі морози – не гарантія, що на кризі безпечно", – розповіла вона.
Що треба робити при небезпеці на льоду
Ставши свідком нещасного випадку на зимовій водоймі, слід негайно зателефонувати 101.
"Аби допомогти людині, що провалилася під лід, треба повзком дістатися до пролому. Протягнути постраждалому довгу мотузку, шарф, гілку, палку чи рукав одягу. Витягнувши його, просуватися до берега лежачи
Якщо ви самі провалилися під лід, найперше потрібно голосно покликати на допомогу. Вибиратися із пролому слід без різких рухів. Наповзати грудьми, по черзі витягати ноги. Далі – повзком рухатися туди, звідки прийшли", – пояснила Тетяна Куряченко.
Джерело: 056.ua