«Бути революціонеркою – це жіноча справа»: відеоролик до 8 березня про жінок Дніпропетровщини та їх вибір, – ВІДЕО

У давньому 1908 році жінки Нью-Йорку вийшли на мітинг за рівну оплату праці, право голосу та кращі умови роботи. Пізніше, у 1911 подібні мітинги провели в Австрії, Данії, Німеччині і Швейцарії. Ще пізніше до проведення мітингів долучилися більше 10 країн світу.

Жінки почали заявляти про себе світу. У журналістиці з’явилась Іда Уеллс, афроамериканська журналістка, редактор газети, суфражистка, соціолог і ранній лідер руху за права людини. Пізніше світ дізнається про Лотфію Ель-Наді – першу єгипетську льотчицю. Натхненні її прикладом, інші єгипетські жінки також стали вступати в льотні школи і ставати пілотами. Фріда Кало, мексиканська художниця, показала людству, що страждання від хвороби не повинні відволікати від прекрасного світу. Вона до останніх днів залишалася розкутою та живою натурою і малювала автопортрети. Ольга Скороходова, радянська вчена і дослідниця, при повній відсутності зору та слуху, створила ряд наукових робіт, які зачіпають проблему розвитку, виховання і навчання сліпоглухих дітей. Марія Складовська-Кюрі, яка жила у часи, недобрі для жіночої половини людства, змогла займатися наукою та отримала Нобелівські премії з фізики та хімії. Її чоловік допомагав їй у всьому.

Ці величні жінки показують на власному прикладі, що ми здатні на все. Немає перешкод, якщо є впевненість в собі і сили змінити світ. Міжнародний жіночий День – це про вибір. Про вибір кар’єри, сім’ї, роботи, країни, друзів, доріг, та навіть виду кави на сніданок. Це про вибір власного шляху.

Ми вітаємо з Міжнародним жіночим днем. Будьте сильні і незалежні. Обирайте свій шлях.

Днепр 8 марта март праздник 056