“Без грошей та речей”: потяг з Дніпра залишив пасажира на вокзалі

У Львові потяг поїхав раніше розкладу і залишив пасажира, що їхав з Дніпра.

Інцидент стався 30 березня. Коли чоловік повернувся на перон, то побачив пусті рейки замість потягу. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Facebook-сторінку Укрзалізниці.

Василь розповів, що придбав квиток на потяг №039 за маршрутом Дніпро – Берегове. Коли він прибув до Львова об 09:15, то провідниця сказала, що зупинка буде до 09:40.

"Я вийшов на вокзал за ліками. Проте поїзд виїхав зі Львова об 09:25. А я залишився на вулиці без речей, верхнього одягу та готівки. Я був вимушений виїхати зі Львова на мікроавтобусі до Мукачева за 500 грн, а з Мукачева до Берегової на машині за 100 грн", – написав він.

Чоловік винить провідницю та очікує матеріального та морального відшкодування.

"Оскільки мій поїзд вирушив зі Львова раніше на 15 хвилин, ніж повинен був, я отримав збиток у розмірі 600 гривень та купу незручностей, які причинили мені моральний та фізичний збиток", – написав Василь.

Пояснення Укрзалізниці

В компанії вибачились за незручності. Та пояснили, що вони сталися через переведення годинника на літній час.

"У ніч з 29 на 30 березня 2025 року в Україні відбулося переведення годинника на літній час, що вплинуло на графік руху поїздів. Щоб мінімізувати запізнення до кінцевого пункту, було прийнято рішення про коригування часу стоянок на окремих станціях, зокрема у Львові", – йдеться в повідомленні.

Там пояснили, що залежно від обставин, бувають три рішення:

  • Згідно з Правилами перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затвердженими наказом Міністерства інфраструктури України №1196 від 27.12.2006 (зі змінами) пункт 6.6 – передбачає, що пасажир зобов’язаний зайняти своє місце до відправлення поїзда.
  • Згідно з пунктом 21.2, якщо пасажир запізнився на поїзд, він має право на повернення коштів за невикористаний квиток (тобто непрослідувану відстань) або на переоформлення квитка на інший поїзд, якщо це сталося з причин, не залежних від пасажира.
  • У разі, якщо пасажир не встиг на поїзд з власної вини (наприклад, запізнився), компенсація не надається.

"У Вашому випадку, коли Ви самостійно залишили поїзд, повернення коштів або обмін квитка можливі тільки за наявності вільних місць на наступні поїзди при зверненні до квиткової каси протягом однієї години, але не пізніше.

Також Правила користування залізничним транспортом (Постанова Кабінету Міністрів України №252 від 19.03.1997) встановлюють, що пасажир повинен слідкувати за графіком руху та не створювати перешкод у роботі залізниці.

Оскільки у Вашому випадку поїзд не відправився раніше, ніж передбачено актуальним розкладом, і Ви самостійно залишили вагон під час стоянки, підстав для відшкодування матеріальних чи моральних збитків немає.

Рекомендуємо під час подорожей уважно слідкувати за оголошеннями на вокзалах, змінами в розкладі та не залишати поїзд на стоянках, особливо коли він запізнюється", – пояснили в Укрзалізниці.

Василь не погодився з рішенням перевізника через те, що потяг відправився раніше, ніж передбачено актуальним розкладом, а саме о 9:25 замість 9:40. Він вимагає компенсації.

Його підтримали інші коментатори, зазначивши, що провідниця мала знати щодо тривалості зупинки та попередити пасажирів. Але це нічого не змінило, бо Укрзалізниця вважає, що правда на її боці.

Джерело: 056.ua