137 випадків сказу у Кам’янському: де у місті надають антирабічну допомогу

Станом на сьогодні, в базі Єдиного порталу вакансій, що нещодавно розпочав роботу в Україні, є 86 тисяч вакансій по обласних центрах та м. Києву. Найбільше вакансій налічується в наступних регіонах: Київська обл. – 42,6 тис., Львівська – 14,7 тис., Дніпропетровська – 9,9 тис.

У Кам’янському районі наразі наявні 827 вакансій.

Міський центр зайнятості нагадує, що Єдиний портал вакансій jobportal.dcz.gov.ua працює з 19 вересня та акумулює вакансії з 7 надійних ресурсів: Державна служба зайнятості, Work.ua , robota.ua , novarobota.ua , PidBir , grc.ua – сайт з пошуку роботи, Jooble.

 

15:00

137 випадків сказу у Кам’янському: де у місті надають антирабічну допомогу 

https://kam.gov.ua/ua/news/pg/280922983332458_p13/ 

28 вересня щорічно відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом (World Rabies Day). Він заснований з ініціативи Всесвітнього альянсу з боротьби зі сказом, та покликаний привернути увагу до проблеми поширення цієї хвороби, а також до її наслідків.

У місті Кам’янське  ситуація зі сказу залишається напруженою. Щорічно  реєструється значна кількість звернень людей, які постраждали від укусів тваринами: 2019 рік – 508, 2020 рік – 339, 2021- 317, за пів року 2022 року – 137. З них близько 75%  наносять безпритульні тварини (собаки, коти), білки, кажани, щури, миші, їжаки. Небезпечні й домашні тварини, так протягом останніх  років випадки сказу тварин реєструвались серед домашніх собак та котів, як у приватному секторі так і в багатоповерхових будинках.

Антирабічну допомогу у місті надають:

КНП КМР «Центр первинної медико – санітарної допомоги № 3» – первинна хірургічна обробка рани, амбулаторне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини), надається антирабічна допомога дорослому та дитячому населенню;

КНП КМР «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» – надання першої невідкладної медичної допомоги, первинна хірургічна обробка рани, стаціонарне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини та антирабічного імуноглобуліну), надається  антирабічна допомога дорослому  населенню;

КНП КМР «Міська лікарня № 7» – первинна хірургічна обробка рани, стаціонарне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини та антирабічного імуноглобуліну), надається антирабічна допомога дитячому населенню у дитячому хірургічному  відділенні.

Звертаємо увагу, що антирабічне лікування проводиться безкоштовно!

Важлива інформація!

Сказ (синонім водобоязнь, гідрофобія) – гостра інфекційна хвороба з групи вірусних зоонозів, розвивається після укусу  хворою твариною, ослинення свіжих поранень шкіри і слизових оболонок, а також при контакті з предметами, забрудненими інфікованою слиною, характеризується важкими ураженнями центральної нервової системи і закінчується смертельним результатом. Майже до кінця XIX століття засоби проти цього захворювання були відсутні, а будь-яке лікування безрезультатне, тому людина, яка заразилася ним від домашніх або диких тварин, була приречена на смерть. Створенню вакцини та впровадженню щеплень проти сказу людство завдячує французькому вченому Луї Пастеру. У 1885 році він зробив щеплення хлопчику, якого покусав собака, хворий на сказ. Проведена вакцинація врятувала життя постраждалому, з того часу саме антирабічне щеплення є основою збереження життя при даному захворюванні. 

Основним джерелом інфекції для людини є собаки та коти, особливо бродячі, а з диких тварин – лисиці, вовки. Можливе зараження людини і від інших тварин – корів, овець, кіз, свиней, коней, щурів, їжаків, кажанів та ін.

Перші ознаки хвороби проявляються на місці укусу: рубець припухає, червоніє, на укушених ділянці тіла з’являються свербіж і болі. Далі з’являється температура, зникає апетит, людина відчуває загальну слабкість. Інкубаційний період сказу триває від 10 до 90 днів, в окремих випадках – до року.

Враховуючи складність у лікуванні сказу, найважливіше значення відводиться профілактиці.  

−  якщо ваша професійна діяльність передбачає необхідність працювати з тваринами (мисливці, ветеринари, собаколови), обов’язково пройдіть курс щеплень;

− суворо дотримуйтеся правил утримання домашніх тварин;

− щорічно щеплюйте тварин проти сказу;

− вигулюйте собак у спеціально відведених місцях, не пускайте їх гуляти без нагляду;

− уникайте контактів з дикими та безпритульними тваринами;

− у разі зміни поведінки домашньої тварини  терміново зверніться до ветеринарного лікаря;

− при виявленні трупів тварин повідомте про це у ветеринарну службу;

− не вбивайте тварину, яка покусала або нанесла подряпини людині, за нею має бути встановлено 10-денне спостереження;

− у разі укусу відразу ж ретельно промийте рану водою з милом, обробіть краї рани йодною настойкою, накладіть стерильну пов’язку. Ушкоджений одяг перед ремонтом необхідно обробити гарячою праскою.  

Прогноз сказу завжди несприятливий! Якщо ви постраждали від укусу тварини, в цей же день  зверніться до медичного закладу. Чим швидше  Ви звернетеся по допомогу до лікаря – тим більше шансів на успішну імунопрофілактику. При укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Захворювання можливо попередити лише профілактичними щепленнями, ефективність яких залежить від терміну звернення за медичною допомогою та своєчасного введення  вакцини. Не відмовляйтеся від призначеного лікування та самовільно не переривайте його, це може привести до трагічних наслідків. 

Інформацію надав Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту Камʼянського.