В Україні вже 4 травня набере чинності норма, яка скасовує статус "обмежено придатний" для військовозобов'язаних громадян.
У зв'язку з цим чоловіки, які раніше отримали цей статус, протягом 9 місяців мають повторно пройти ВЛК, за результатами якої їх буде визнано "придатними" або "непридатними" до військової служби. Усіх, хто отримає статус "придатних", поділять на 4 категорії, пише 24 Канал.
На які категорії поділять "придатних" до військової служби
Як пояснили в Міноборони, військовозобов'язаних, яких буде визнано придатними до служби в ЗСУ, розділять залежно від ступеня функціональності на такі категорії:
- придатні (повністю);
- придатні до служби у вищому військовому навчальному закладі (ВВНЗ), в ТЦК та СП, частинах забезпечення, установах, організаціях, але непридатні до служби в ДШВ, морській піхоті, ССО, підрозділах спецпризначення, плаваючому складі тощо;
- придатні за окремими спеціальностями (наприклад, кандидати на вступ до ВВНЗ);
- придатні для виконання специфічних завдань.
Як відбуватиметься поділ
Наказ, за яким раніше відбувався поділ військовозобов'язаних на придатних, обмежено придатних і непридатних, відредагували та оновили критерії. Департамент охорони здоров’я Міноборони розробив новий розклад хвороб для проходження ВЛК, що визначить подальшу долю призовників.
Відповідно до нього, в кожній групі захворювань можуть бути як повністю придатні, так і непридатні, залежно від ступеня порушення функцій.
Захворювання прив’язані до МКХ-10 і описані критерії, коли людина є непридатною або придатною, тобто коли стан є важким, середнім і легким за цією групою захворювань, – пояснила директорка департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова.
Якщо, наприклад, у людини виразка була в анамнезі й залишився тільки рубець, то її віднесуть до "придатних". Якщо ж виразка у військовозобов'язаного була ускладнена, через що довелося видалити значну частини шлунку, то такого чоловіка визнають непридатним до військової служби.
Отже, після 18 травня військовозобов'язані із цим статусом "обмежено придатний" повинні повторно пройти ВЛК. Крім того, на повторне ВЛК відправлять чоловіків, які отримали інвалідність ІІ та ІІІ групи після початку повномасштабної війни. Осіб, які мають інвалідність І групи, повторно не перевірятимуть.
Джерело: 5692.com.ua