В Україні вже стало традицією давати дітям імена, які можуть здивувати. І якщо ще кілька десятиліть тому в родинах здебільшого вибирали класичні, звичні імена, то нині тренди змінилися. Серед найпопулярніших жіночих імен у 2024 році залишаються перевірені варіанти — Анна, Софія, Марія, Катерина. І це цілком зрозуміло, адже вони завжди були на слуху і мають велику історичну та культурну значущість. Не дивно, що вони і сьогодні залишаються у топі.
А от серед чоловічих імен найпоширенішими стали Артем, Максим, Богдан. Це імена, які вже кілька років поспіль займають верхівку рейтингу і не збираються поступатися своїми позиціями. Класика, скажете ви? Абсолютно. Вони лаконічні, звучать сильно і стійко асоціюються з нашими традиціями.
Та що робити, якщо хочеться чогось незвичного
Здається, у кожного батька є мрія виділити свою дитину серед інших. І якщо класика — це добре, то чому б не вибрати щось унікальне? Ось тут і приходять на допомогу імена, які звучать як з казки чи стародавніх легенд. У 2024 році в Україні почали з'являтися зовсім незвичні імена, які точно привертають увагу.
Наприклад, дівчаток іноді називають Барбі, Дзвінка, Жасмін або навіть Олімпіада. Ви подумали, що це жарти? Ні-ні, ці імена насправді існують і вже встигли стати частиною сучасного українського вибору для дітей. Ще є такі варіанти, як Рута, Суламіта, Луна, Квітка та Мальва. Не скажеш, що звичайно, але це точно оригінально. Проте, кожен з цих варіантів приносить свою чарівність і неповторний стиль у життя малюка.
А от хлопців часто називають іменами, які звучать як із старовинних епосів або літературних творів. Соломон, Пантелеімон, Тамерлан, Святогор — імена з потужною історією, що несуть у собі велич і глибину. Але це не все! Іноді батьки обирають ще більш незвичні варіанти, як Зореслав, Яїр, Аскольд чи навіть Султан. Уявіть, яке враження ці імена справлятимуть у школі чи в університеті.
Як обирають ці імена
Чому ж батьки наважуються на таку "екзотику"? Можливо, це прагнення дати своїй дитині щось особливе. Адже всі ми хочемо, щоб наші діти вирізнялися на фоні інших, і що може бути оригінальнішим, ніж Барбі чи Султан? Ім’я впливає на формування особистості, і для багатьох батьків це важливо. До того ж, у виборі таких імен часто відображаються не лише власні уподобання, а й спільні культурні чи історичні тенденції. Хтось може обрати старовинне ім’я, щоб передати родинні традиції, інші ж прагнуть дати дитині ім’я, яке звучатиме сучасно й оригінально.
Трохи статистики
В Україні в 2024 році народилося понад 176 тисяч дітей. Звучить, ніби багато, але, чесно кажучи, ситуація не така вже й райдужна. Останні кілька років в Україні спостерігається така страшна тенденція: народжуваність падає, а смертність… ну, це взагалі окрема тема. Вікторія Вагнєр, членкиня комітету Верховної Ради, теж зазначала, що смертність в нашій країні втричі перевищує кількість новонароджених. І це при тому, що число дітей, як-не-як, все одно залишається хоч і не найбільшим, але хоч якось втішає. Хоча все одно хочеться, щоб ці цифри були зовсім іншими.
А якщо говорити про зміну імен, то цікаво, що в Україні це можна зробити від 14 років. Так, якщо у вас є бажання стати не просто Віталієм, а, скажімо, Святогорем або Олімпіадою, — ви можете це зробити за згодою батьків. А з 16 років і взагалі на власний розсуд! Уявляєте, скільки цікавих імен може з'явитися в нашій країні? Деяким, може, й не треба змінювати, а інші можуть захотіти це зробити, наприклад, після того, як закінчать школу чи стануть дорослими. Вони можуть стати Вікторією чи навіть Султаном! Хто знає, можливо, ви теж обрали собі нове ім’я і вже мрієте про цю метаморфозу.
Джерело: 5692.com.ua