У новому законопроєкті про мобілізацію пропонується посилити покарання для ухилянтів, зокрема, шляхом обмеження у праві керування транспортними засобами. Водночас документ не передбачає внесення змін до закону "Про виконавче провадження" в частині розширення підстав для обмеження особи у праві керування транспортними засобами.
Тому механізм виконання майбутніх рішень судів щодо позбавлення ухилянтів водійських прав, про який йдеться у проєкті закону, не зовсім зрозумілий. Це зазначив адвокат, керівника Дніпровського офісу юридичної фірми "Ілляшев та Партнери" Олександр Камша, пише УНІАН.
"Детально не прописано, як буде виконуватися рішення суду і яким чином буде накладатися обмеження на військовозобов'язаного", – наголошує адвокат.
Фахівець пояснив, що згідно чинних норм обмеження у праві керування авто можливе лише на підставі постанови державного виконавця, а не на підставі рішення суду, та тільки в одному випадку – якщо громадянин має заборгованість зі сплати аліментів. Це передбачено ч.9 ст. 71 закону "Про виконавче провадження", до якого автори законопроєкту змін вносити не пропонують.
У зв'язку з цим виникає ситуація, коли позбавити громадянина права керувати автомобілем юридично неможливо. Чіткого механізму в документі не прописано.
Крім того, у новому законопроєкті пропонується перекрити ухилянтам доступ до власних коштів шляхом накладення арешту на банківські рахунки та інші цінності. У цій ініціативі також є спірні моменти.
Як пояснив адвокат, у законі "Про банки і банківську діяльність" допускається накладення арешту на грошові кошти та інші цінності фізичних осіб, які перебувають у банку, виключно за постановою державного виконавця, приватного виконавця або за рішенням суду. Але порядок виконання рішення суду в нових справах у проєкті закону також чітко не деталізовано.
Джерело: 5692.com.ua