Новий законопроєкт про мобілізацію: 4 поважні причини для неявки за повісткою до ТЦК

Новий законопроєкт щодо мобілізації, який вчора, 30 січня, був повторно внесений Кабінетом міністрів України на розгляд Верховної Ради, визначає чіткі причини, за якими громадянин може не відгукнутися на повістку й не з'явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

4 поважні причини

Згідно з документом, громадянин може бути звільнений від обов'язку прибуття, якщо його відсутність у ТЦК підтверджена однією з наступних обставин.

1. Перешкода стихійного характеру. Якщо громадянин опинився у ситуації, яка виникла через стихійне лихо, і завдала йому тимчасові труднощі або перешкоди.

2. Хвороба громадянина. Якщо стан громадянина вимагає медичного лікування та перебування в лікарні.

3. Дії країни-агресора або інші обставини. Якщо громадянин опинився в ситуації, що виникла внаслідок дій країни-агресора чи інших обставин, які перешкоджають його прибуттю до зазначеного пункту у визначений строк.

4. Смерть близького родича. У випадку смерті близького родича, такого як батьки, дружина (чоловік), діти, рідні брат чи сестра, дід чи баба, або близького родича дружини (чоловіка).

Також законопроект передбачає, що громадянин повинен повідомити ТЦК про причини своєї неприбуття протягом трьох днів з дати і часу, визначених у повістці.

Документ також визначає чіткий термін служби на період воєнного стану та передбачає звільнення від військової служби для осіб з інвалідністю. Добровольці отримають відстрочку на 2 місяці для регулювання особистих питань і підготовки до мобілізації. Крім того, передбачено щорічну основну відпустку під час дії воєнного стану, яка може надаватися частинами протягом календарного року.

Також законопроект встановлює, що після мобілізації всі громадяни зобов'язані пройти обов'язкову військову підготовку тривалістю 2-3 місяці, і тільки після цього вони можуть бути відправлені на фронт. Скасовується строкова служба, введена базова військова підготовка, а обов'язкова військова служба віком від 18 до 24 років залишається на вибір особи. Громадяни, які пройшли підготовку, зберігають своє робоче місце.

Також законопроект передбачає грошове забезпечення для мобілізованих громадян у розмірі не менше 20 тис. гривень на місяць, а додаткова винагорода може становити від 30 до 100 тис. гривень на період дії воєнного стану.

Джерело: 5692.com.ua