Нещодавно у Нацбанку заявили, що в Україні розглядається можливість переходу з долара на євро. У такому разі європейська валюта стане основною, і до неї буде прив'язаний офіційний курс. Коли це може статися, пише Today.ua.
Національний банк України пропонує відв’язати валютний курс гривні від американського долара, як це діє зараз, і прив’язати його до євро. Поки що не йдеться про перехід на європейську валюту всередині країни, розглядається лише віддалена перспектива.
За словами фінансового аналітика Андрія Шевчишина, в єврозоні діють інші правила. Але причина необхідності переходу для України очевидна, оскільки потрібна євроорієнтація та інтеграція до Європейського союзу.
"У горизонті десяти років це взагалі не розглядається, оскільки нам потрібна незалежна політика, у тому числі Нацбанку та Мінфіну, щоб ми могли бути вільнішими у наших рішеннях та стимулюючих програмах, особливо у післявоєнний період", – пояснив Шевчишин.
Насправді пропозиція перейти на євро з'явилася ще до початку повномасштабної війни. Ця можливість обговорювалася у зв'язку з тим, що в Україні значно побільшало операцій у цій валюті. Такий перехід став би логічним кроком, необхідним для євроінтеграційних процесів.
На думку колишнього члену Ради НБУ Віталія Шапрана, євро в Україні теоретично має стати більш популярною валютою. Він спрогнозував, скільки часу знадобиться на заміну.
"Час такого переходу залежатиме від швидкості обох процесів. Також важливим фактором стане інтенсивність участі ЄС у відновленні України. Усі ці процеси довгострокові й триватимуть не один рік", – зазначив Шапран.
Нагадаємо, що єврозона – валютна спілка 20 держав, які входять до ЄС. Ці держави прийняли євро як єдиний законний платіжний засіб та національну валюту. При цьому 7 країн ЄС досі не входять в єврозону, але зобов’язалися ввести євро в майбутньому.
Джерело: 5692.com.ua