Мозок – найважливіший орган нашого тіла. Саме він робить нас людьми, адже, крім контролю і координації дій і реакцій, мозок дає нам змогу думати і відчувати. Тому його потрібно берегти і захищати, щоб запобігти патологічним процесам руйнування.
Які п'ять звичок є дуже шкідливими для мозоку, розповів психіатр і фахівець із захворювань головного мозку Деніел Амен, пишуть Факти.
Вживання цукру
Цукор шкодить мозку, оскільки спричиняє запальні процеси та призводить до діабету. За словами лікаря, підвищення цукру в крові призводить до руйнування судин і зниження припливу крові до мозку. Крім того, цукор може призвести до ожиріння, визвати депресію та недоумство.
Я опублікував три дослідження за участю 35 тис. осіб: у міру збільшення вашої ваги фактичний фізичний розмір і функція вашого мозку знижуються. Це має налякати будь-кого, – розповів психіатр.
Удар головою по футбольному м’ячу
Нещодавно проведені дослідження показали, що ймовірність розвитку деменції у футболістів на 50% вища, ніж у решти населення.
Швецькі вчені, чиє дослідження було опубліковане в журналі Lancet Public Health, порівняли медичні записи 6 тис. елітних футболістів і понад 56 тис. людей, що не займаються футболом, у період з 1924 по 2019 роки.
Виявилось, що серед футболістів, які грають у вищому дивізіоні Швеції, нейродегенеративні захворювання було діагностовано у 9%, тоді як у контрольній виборці – у 6%.
Кофеїн
Лікар запевняє, що кофеїн ускладнює приплив крові до мозку. Крім того, було встановлено зв’язок між споживанням кофеїну і скороченням мозку.
При цьому, попри те, що не встановлено зв’язку між кофеїном і деменцією, існує зв’язок між кофеїном і проблемами зі сном, а також між проблемами сну і деменцією.
Безпечною дозою кофеїну є 100 мг кофеїну на день.
Нікотин
Нікотин діє аналогічно кофеїну, обмежуючи приплив крові до мозку. Як показали дослідження учених з Медичної школи Вашингтонського університету, куріння може призвести до скорочення мозку.
А зменшення мозку асоціюється з підвищеним ризиком розвитку когнітивних порушень, деменції та хвороби Альцгеймера
Екранний час
За словами психіатра, час, проведений перед екраном, зношує центри задоволення. Це відбувається з кожним натисканням на телефон, з кожним переглядом сторінок в мережі.
Що більше ви це робите, то швидше змушуєте вмирати ці центри задоволення, – стверджує лікар.
Деніел Амен попереджує, що у разі проведення перед екраном понад трьох годин на день у людини підвищується ризик тривоги, депресії, ожиріння, синдрому дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).
Джерело: 5692.com.ua