Через російську військову агресію зруйновано і пошкоджено десятки тисяч житлових будинків. Для допомоги українцям, які залишилися без своїх домівок, існує чимало державних програм, одна з яких — єВідновлення. Проте в деяких випадках у допомозі можуть відмовити.
Чому відмовляють по програмі єВідновлення, розповіли Новини.LIVE.
Як зазначають експерти, найбільш частими причинами отримання відмови у допомозі є:
- подання неправдивої інформації про пошкодження свого житла, а також ступінь пошкодження;
- відсутність реєстрації нерухомості у державному реєстрі речових прав;
- пошкодження у споруді місця загального користування (наприклад, спільний простір в багатоповерхівках).
Крім того, досить розповсюдженими є випадки, коли заявники самі відмовляються від компенсації. Це пояснюється тим, що люди очікують старту наступних етапів програми.
Раніше, якщо було зрозуміло, що сума пошкоджень значно перевищує 200 тисяч гривень, тобто потрібен не дрібний, а капітальний ремонт, то був сенс дочекатись наступного етапу програми — виплат до 500 тисяч гривень, які зараз вже почали сплачувати, — пояснила Олена Шуляк, голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Позбавлені права отримати компенсацію за житло люди, які допомагали окупантам і підсанкційним особам. Відмову отримають і громадяни, які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом І "Злочини проти основ національної безпеки України" Особливої частини ККУ.
При цьому в уряді запевняють, що процент відмов по програмі єВідновлення доволі низький. А саме, наводяться такі цифри:
- 13520 відмов з більше ніж 66 тисяч заявок зафіксовано у випадках пошкодженого житла;
- 2224 відмов – у випадках знищеного житла.
Джерело: 5692.com.ua