“Доступ до електрики буде відсутній протягом 4-6 годин на добу”: українців закликають готуватися до відключення світла

В Україні навряд чи вдасться уникнути масштабних відключень електроенергії, хоча повного блекауту не буде. Ймовірніше, споживачам відключатимуть світло на 4-6 годин. Такий прогноз висловив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Крім того, з'явилася інформація щодо ризиків відключень електроенергії від Міністерства енергетики, пише Today.

За словами Харченка, українцям не завадить придбати генератор – бензиновий, газовий чи дизельний для приватного будинку, а для мешканців багатоквартирних будинків EcoFlow або аналог.

Експерт пояснив, що Україна навряд чи зможе пройти піки споживання у липні-серпні, а також у зимовий період, не вводячи серйозні обмеження для споживачів. Внаслідок атак з боку російської окупаційної армії держава втратила 7 ГВт генерації гідро- та теплоелектростанцій. Тому немає підстав для оптимістичного прогнозу.

За найгіршого сценарію доступ до електрики буде відсутній протягом 4-6 годин на добу. Але апокаліпсису не буде, – сказав керівник Центру досліджень енергетики.

Харченко зазначив, що вже зараз могли б застосовуватися відключення світла по всій країні, якби не аварійні обмеження у Дніпропетровській, Харківській та Одеській областях, пов'язані з пошкодженням місцевих об'єктів передачі електроенергії.

При цьому окупанти не припинять атаки місцевих ТЕЦ – це неминуче. Відновлювати опалювальні котли простіше та дешевше, ніж відновлювати турбіни та генератори для виробництва електрики. Експерт зазначив, що важливо, щоб помпи багатоповерхівок, які постачають тепло та воду, були забезпечені генераторами. Завдяки цьому люди зможуть отримувати комунальні послуги навіть за дефіциту електрики.

Повноцінно відновлювати централізовану енергосистему наразі заважають військові ризики. Потрібно будувати децентралізовану генерацію, максимально наближену до споживача.

Як запевнив міністр енергетики Герман Галущенко заявив, в Україні не буде тотального блекауту, попри ворожі атаки. Але варто бути готовими до будь-яких сценаріїв.

На жаль, немає жодних сумнівів у тому, що атаки ворога будуть продовжуватися. Однак енергосистема цілісна. Тотального блекауту в країні не буде. Як уже показує досвід минулого календарного року, ми своє слово тримаємо, – зазначив міністр.

Джерело: 5692.com.ua