В Україні деякі категорії ув'язнених самі просять про амністію з подальшою відправкою на фронт для захисту нашої держави. При цьому наразі в законодавстві відсутня норма, яка б дозволяла мобілізовувати осіб, що відбувають покарання у місцях позбавлення волі.
Про це розповів юрист Ростислав Кравець, пише УНІАН.
Він зауважив, що українським законодавством заборонено мобілізовувати людей, які вчинили злочини, що підпадають під категорію тяжких або особливо тяжких.
Ці чоловіки взагалі повинні бути виключені з військового обліку. Щодо всіх інших осіб, які відбувають покарання, то підстав для їх залучення до лав ЗСУ наразі немає, – сказав Кравець.
Юрист нагадав, що на початку повномасштабного вторгнення президент помилував деяких осіб, які згодом були мобілізовані. Проте на даний час цей процес зупинено.
За словами Кравця, засуджені пишуть на Офіс президента звернення із проханням про помилування чи амністію. Хоча велика кількість ув'язнених виявляє бажання йти воювати, але відповідної програми наразі немає. Також немає чиновника, який би відповідав за мобілізацію цієї категорії громадян..
Є велика кількість звернень, в яких вони висловлюють готовність таким чином спокутувати провину. Особливо це стосується осіб, які вчинили корупційні або службові злочини…Але це питання перебуває у підвішеному стані, – розповів юрист.
За яких умов можуть мобілізувати ув’язнених
Кравець вважає, що в Україні можуть почати мобілізовувати ув’язнених у тому разі, якщо на це буде політична воля. Теоретично це зробити не складно, але якщо політичної волі не буде, то нічого не зміниться.
У новому законопроекті про мобілізацію є ініціатива щодо призову осіб з умовним покаранням або достроково звільнених. Але юрист висловлює сумнів з цього приводу.
Наразі в Україні мобілізація ув’язнених не є законною, а запропонований пункт нового законопроєкту щодо призову умовно звільнених від покарання осіб ще розглядається, – зазначив Кравець.
Джерело: 5692.com.ua