Війська РФ намагаються відновити наступ у напрямку Пісків, тривають бойові дії – Генштаб ЗСУ

Російські війська намагалися відновити наступ на напрямку Донецьк – Піски, бойові дії тривають, повідомляє у ранковому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, також на Авдіївському напрямку противник вів наступ в напрямках Мінеральне – Авдіївка та Спартак – Авдіївка, спіху не мав, зазнав втрат та відійшов.
На Бахмутському напрямку війська РФ здійснили спроби штурмових дій на напрямках Новолуганське – Спірне, Володимирівка – Яковлівка, Стряпівка – Соледар, успіху не мали та відійшли.

Також на Харківському напрямку задля покращення тактичного положення російські війська вели наступальні бої у напрямку Ветеринарне – Уди, успіху не мали, зазнали втрат, відійшли. Тривають бойові дії на напрямку Байрак – Гусарівка.
Війська агресора ведуть обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії територій низки населених пунктів на Бахмутському, Краматорському, Авдіївському, Слов’янському напрямку, Новопавлівському, Запорізькому та Харківському напрямках.

«Ми знаємо, що в результаті Україна виживе як суверенна незалежна європейська демократія, безсумнівно», – наголосив Волкер ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Курт Волкер: війна Росії в Україні «далека від закінчення»

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 24:00 31 липня змогло підтвердити 5327 випадків загибелі, 7257 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.