Хоча до Великодня за східним календарем залишається ще понад місяць, але деякі святкові приготування варто розпочати вже зараз. Зокрема, щоб не переплачувати потім, можна запастися продуктами, які з великою ймовірністю подорожчають напередодні свята.
Які запаси до свята краще зробити вже зараз, розповідає РБК-Україна.
Що подорожчає найбільше перед Великоднем 2024
Зазвичай напередодні Великодня дорожчають продукти, необхідні для приготування святкових страв. Перш за все, це стосується таких традиційних продуктів, як яйця, м'ясо і ковбасні вироби.
За словами керівниці відділу маркетингу оптового сільськогосподарського ринку "Шувар" Тетяни Попович, зростання цін на ці категорії пояснюється збільшенням попиту у передсвятковому ажіотажі, а також коливаннями в цінах на сировину та виробничі витрати.
Минулого року напередодні Великодня, який святкували 16 квітня, вартість популярних святкових товарів зросла на 9,4 – 38,4%, якщо порівнювати із цінами станом на початок квітня 2023. Такі дані наводили в ННЦ "Інститут аграрної економіки".
Щодо прогнозу ситуації на Великдень 2024, Тетяна Попович зазначила, що різкого подорожчання очікувати не варти. Приміром, ціни на яйця можуть залишитися стабільними до середини весни, перш ніж почне зростати пропозиція від домашніх господарств.
Зазвичай зростання цін на вищевказані товари обмежується в 10-15% щорічно на передсвятковий період. Далі, після свята, ціни повертаються на попередній рівень.
Що краще купити зараз до святкового столу
За словами експертів, споживачам варто спостерігати за ринковими тенденціями та заздалегідь робити запаси продуктів, які можуть подорожчати, щоб уникнути переплати перед Великоднем.
Основні продукти, які рекомендується купувати заздалегідь, включають яйця, м'ясо, ковбасні вироби, а також інгредієнти для випічки, такі як борошно, цукор, олія і сухофрукти. Ці продукти добре зберігаються, тому їх можна придбати раніше і зберігати у холодильнику або морозильнику, – рекомендує Тетяна Попович.
З метою економії можна заздалегідь купити та заморозити м'ясо. Також заздалегідь можна придбати копчену та сиров'ялену ковбасу, які зберігаються у вакуумному пакуванні в холодильнику кілька місяців.
На Великдень заздалегідь можна запастися і курячими яйцями, які можуть зберігатися за температури від 0 до +20 градусів до 25 діб. Не потребують особливих умов для зберігання борошно, олія та родзинки, які необхідні для приготування пасок.
Зазначимо, що торік вартість великоднього кошика на чотирьох осіб за середніми цінами по Україні складала 1209 грн. Тоді традиційний продуктовий набір подорожчав на 24,4% порівняно з 2022 роком, коли такий же набір коштував 972 грн.
Джерело: 5692.com.ua