Сир брі та його родич камамбер — справжній делікатес, який у поєднанні з іншими продуктами та напоями може довести до гастрономічного блаженства. Проте зараз вони знаходяться на межі вимирання, а точніше ті мікроорганізми, які їх створюють.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Французький національний центр наукових досліджень.
Смертний вирок сирам вчені винесли через грибкову кризу. Адже цей продукт має цілу спільноту плісняви, дріжджів та бактерій. Вони всі тусуються, ростуть і працюють разом, щоб розкласти сир.
Камамбер і брі мають один тип плісняви: Penicillium camemberti, яка надає сирам пухнастої білої скоринки та легкого аромату брудних шкарпеток.
"Донедавна камамбер і брі мали відтінки синього, помаранчевого та зеленого — результат дії різних штамів плісняви, що використовувалися для виготовлення сирів", — розповіла еволюційний біолог Жанна Ропарс.
Penicillium camemberti не може розмножуватися самостійно, тому його доводиться клонувати знову і знову. Це означає, що кожен сир виготовляється з генетично ідентичним штамом.
За словами Ропарс, відсутність генетичного різноманіття робить його вразливим до патогенних мікроорганізмів та інших змін у навколишньому середовищі. Оскільки кожна пліснява є точною копією одна одної, одна неприємна хвороба може знищити всю популяцію.
Джерело: 056.ua