Усі ми неодноразово чули міфи, пов'язані з роботою ліфтів. Хтось переконаний, що підстрибування в кабіні може стати причиною зупинки механізму, а хтось стверджує, що той же стрибок під час падіння ліфту здатен врятувати життя. Про те, як часто падають ліфти в реальному світі та чи допоможуть у такому випадку народні лайфхаки, в інтерв'ю Youtube-каналу "Несерйозна розмова" розповів механік з ліфтів Микола Павленко.
Чи дійсно ліфт зупиниться, якщо в ньому підстрибнути?
За словами фахівця, міф про те, що ліфт може зламатися або зупинитися, якщо в ньому стрибнути, насправді має в собі раціональне підгрунтя. Однак така вірогідність існує лише за двох умов:
- ліфт має бути достатньо старим;
- кабіна ліфта має рухатися вниз.
На питання "чи можна стрибати, рухаючись угору", експерт відповів, що можна, однак він, про всяк випадок, не рекомендує цього робити, якщо механізм старий.
Чи правда, що стрибок може врятувати під час падіння ліфта?
Як зазначив Микола Павленко, "стрибковий лайфхак", який нібито здатен врятувати життя під час падіння ліфта – не більше, ніж вигадка.
Крім того, механік наголосив, що навіть, якщо така ситуація станеться, ліфт впаде не більше ніж на пів метра.
Щоб він впав, ще треба постаратися. Адже ліфт має трьохратний запас міцності, – підкреслив експерт.
За словами Миколи Павленка, за весь час його роботи у відповідній сфері, ситуацій, коли обривалися троси або поломка ліфта призводила до падіння кабіни з висоти, не було, а тому такі випадки – надзвичайна рідкість.
Джерело: 5692.com.ua