Велика кількість братів і сестер може негативно впливати на психічне здоров’я дітей: результати дослідження

Психологічна стабільність дітей та підлітків може залежати від кількості братів і сестер у родині, стверджує нове дослідження, результати якого були опубліковані у Journal of Family Issues. За даними вчених, діти з великих родин можуть мати гірше психічне здоров’я, особливо у тих випадках, коли різниця в віці між дітьми складає рік чи менше.

Як наявність братів і сестер впливає на психіку дітей

Учені вивчали психічний стан 9 100 восьмикласників у США та 9 400 у Китаї, звертаючи увагу на їхню поведінку та взаємини в сім'ї. Виявилося, що діти з великою кількістю братів і сестер мали дещо гірше психічне здоров’я, а ця тенденція була особливо помітною в родинах із невеликою віковою різницею між дітьми.

Співавтор дослідження, професор соціології в Університеті штату Огайо, Дуг Дауні, висунув гіпотезу, що ці тенденції можуть бути наслідком дефіциту "батьківського ресурсу". Він пояснює, що кожна дитина у великій родині отримує менше уваги та ресурсів від тата й мами, що може вплинути на її психічне здоров’я.

З іншого боку, дослідження також вказує на соціально-економічний вплив, оскільки підлітки із найкращим психічним здоров’ям частіше виходили з сімей із високим соціально-економічним статусом. У США це були сім'ї з однією чи двома дітьми, а в Китаї – з однією дитиною.

Джерело: 5692.com.ua