Негативний вплив низьких температур може відчути не тільки старий автомобільний акумулятор. Холод негативно впливає і на деякі речі, які водії перевозять в авто або просто залишають в салоні на цілу ніч взимку. У результаті вони можуть завдати серйозної шкоди.
Тому автомобілісти мають подумати про те, що можна залишати в машині під час морозу на довгий час, а що – ні. Про це пише 24 Канал.
Напої
Якщо звичайний напій у пляшці на морозі просто замерзне, то у випадку з газованими напоями виникає ризик через вуглекислий газ. Пляшка на морозі може розірватися, оскільки льоду нікуди розширюватися, але це ще не все. Перетворюючись на лід, вода стискає вуглекислий газ, тому пляшка з напоєм може легко вибухнути.
Це стосується солодких газованих напоїв, пива, слабоалкогольних напоїв. Варто враховувати, що пиво замерзає при -3°C, вино – при -6°C. Більш міцні спиртні напої у цьому плані безпечні, адже етанол замерзає при -114°C. Тому 40% розчин етанолу може витримати температуру до -27°C, не замерзнувши.
Продукти харчування
Небезпечно залишати при морозі консерви. Це пояснюється тим, що вони зазвичай містять соус або розсіл, який під час замерзання може розірвати тару, як і у випадку з пляшкою з безалкогольним напоєм.
Якщо в банці виникне тріщинка, через неї у продукт можуть потрапити бактерії і цвіль. Але якщо упаковка витримала, після розморожування консерви можна вживати безпечно.
Також небезпечно залишати на морозі яйця, які можуть тріснути і влаштувати безлад в машині. Хоча нетріснуті заморожені яйця можна вживати в їжу, але омлет з них приготувати буде проблематично, тому що жовток густіє і погано змішується з білком.
Медичні препарати
Деякі ліки не можна тримати за мінусових температур. За таких умов вони можуть не тільки втратити ефективність, а й стати небезпечними для організму. Наприклад, це стосується інсуліну. Тому, збираючись залишити ліки на ніч в авто, слід попередньо ознайомитися з інформацією на упаковці щодо температури зберігання.
Музичні інструменти
Не варто залишати на морозі музичні інструменти, адже вони можуть не тільки втратити вигляд, а й вийти з ладу. Приміром, через усадку твердих матеріалів на морозі гітара або скрипка тріскаються.
Аерозолі
Небезпечно залишати в авто на морозі спреї і аерозолі. При заморожуванні вони можуть вибухнути і пошкодити салон машини.
Джерело: 5692.com.ua