Після Великодня і Різдва Христового Благовіщення Пресвятої Богородиці вважається одним із найбільш визначних і значущих свят в християнському календарі. Його відзначають у пам'ять про подію, коли архангел Гавриїл передав Діві Марії благу вість про її непорочне зачаття та народження Ісуса.
Дата Благовіщення Пресвятої Богородиці за новим календарем
Свято Благовіщення традиційно відзначають перед Великоднем, і раніше в православному календарі воно випадало на 7 квітня. Проте, з 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар, що призвело до зміни дати багатьох церковних свят, зокрема, і Благовіщення. Таким чином, за новим календарем, у 2024 році воно випадає на 25 березня.
Історія Благовіщення Пресвятої Богородиці
Історія Благовіщення описана в Євангелії від Луки, де зазначено, що архангел Гавриїл явився Діві Марії, яка вела благочестиве життя зі своїм чоловіком Йосипом. Ангел передав їй слова про народження Ісуса Христа, Спасителя людства. Діва Марія, будучи незайманою, прийняла волю Господа, і зачаття відбулося непорочно від Святого Духа.
Традиції святкування та заборони
На свято Благовіщення вірянам рекомендують відкласти свої повсякденні справи і відвідати храм для молитви. Незважаючи на те, що це період Великого посту, дозволяється трошки послабити правила, додавши до раціону рибу, морепродукти, гарячі страви з олією та вино.
Головною метою цього дня є провести його у гарному настрої, спілкуватися з друзями та рідними, і попросити вибачення за свої гріхи. Варто зазначити, що підвищена емоційність, злословлення, сварки та крики є неприпустимими в цей день.
Благовіщення Пресвятої Богородиці – це час для внутрішнього спокою, покаяння та спільної радості, яка об'єднує християнське співтовариство в радісних молитвах та вдячності.
Джерело: 5692.com.ua