У Дніпрі та Кам’янському викрили шахрайські офісів з фейковими посвідченнями фсб, які ймовірно потрібні були щоб виманювати гроші у людей в рф.
В результаті широкомасштабної спецоперації припинено діяльність організованої злочинної групи, що спеціалізувалася на шахрайстві у сфері фінансових послуг, зокрема – через діяльність псевдо-брокерських «колл-центрів». Про це повідомляє Офіс Генерального.
"На території Дніпропетровської області діє злочинна організація, учасники якої створили розгалужену інфраструктуру фіктивних фінансових сервісів. Під виглядом брокерських компаній в мережі Інтернет вони організовували так звані «колл-центри», які здійснювали фейкову діяльність, пов’язану з «інвестуванням», «торгівлею на фондових біржах» та використанням криптовалютних платформ. Фактично ж діяльність була спрямована на заволодіння коштами громадян", – встановлено досудовим розслідуванням.
Зловмисники діяли за схемою:
- викрадали або купували бази даних клієнтів банківських установ (установчі та контактні дані);
- здійснювали масове розсилання SMS-повідомлень та дзвінки, під час яких, вдаючи із себе банківських працівників, повідомляли про «небезпечні операції» або «спроби несанкціонованого доступу»;
- по заздалегідь підготовлених скриптах розмов із психологічним тиском виманювали у потерпілих номери банківських карток, CVV-коди, одноразові паролі та SMS-коди, також вводячи в оману громадян, змушували їх самостійно переказувати кошти на підконтрольні злочинній групі рахунки;
- кошти постраждалих перераховувалися на підставні рахунки та картки, а потім – обготівковувалися на території України, частина коштів спрямовувалася за кордон.
Результати спецоперації
У межах кримінального провадження, 9 липня було проведено обшуки в 25 приміщеннях у містах Дніпро та Кам’янське. Правоохоронці вилучили:
- понад 1220 одиниць комп’ютерної техніки (системні блоки та ноутбуки);
- автомобілі з встановленими засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ);
- значні суми готівкових коштів;
- різні підроблені посвідчення, в тому числі фсб рф, та інші речові докази, які мають значення для кримінального провадження.
"Також під час проведення слідчих дій було зафіксовано факт перешкоджання законним діям прокурора. За цим фактом розпочато окреме кримінальне провадження", – зазначили в повідомленні.
Наразі досудове розслідування триває. Продовжується ідентифікація потерпілих, а також встановлення повного кола осіб, причетних до функціонування шахрайської мережі.
Джерело: 056.ua