«Злодій у законі» з Дніпра «Умка» потрапив у СІЗО після вечірки з силовиками в Києві.
Скандально відомого кримінального авторитета з Дніпра Сергія Олійника, більш відомого як «Умка», затримала Служба безпеки України. За даними ZN.UA, його доставили до СІЗО на Аскольдовому провулку в Києві після того, як журналісти зафіксували його присутність на закритій вечірці разом із представниками СБУ.
Що сталося
Скандал розгорівся після розслідування «Української правди». Журналісти оприлюднили відео, де «Умка» виходить із ресторану у столиці у супроводі автомобіля з мигалками — спецтранспортом, який офіційно можуть використовувати лише представники силових структур або охоронювані особи.
Його зафіксували на святкуванні дня народження Костянтина Коломійця — людини, яку пов’язують із підсанкційною букмекерською компанією Parimatch.
Хто був поруч
На святкуванні також були:
- Анатолій Лойф, керівник СБУшного управління з протидії фінансуванню тероризму — вже звільнений з посади,
- Артем Шило, ексрадник ОП і фігурант справи щодо розтрати коштів «Укрзалізниці»,
- Ілля Вітюк, колишній начальник департаменту кібербезпеки СБУ, якого звільнили після розслідування про придбання елітного житла у Києві.
- Що відомо про «Умку»
У 2021 році РНБО внесла Сергія Олійника до списку «злодіїв у законі». Його пов’язують із кримінальним світом Дніпра. Тоді проти нього та ще 556 осіб було запроваджено санкції. У 2024 році Печерський суд Києва пом’якшив запобіжний захід — замість СІЗО призначили нічний домашній арешт. Прокуратура тоді заявила, що оскаржить це рішення.
Наразі СБУ повторно затримала Олійника.
«Особа, яка перебуває під санкціями і офіційно вважається “злодієм у законі”, з’являється в центрі столиці, святкує з посадовцями і роз’їжджає у супроводі авто з мигалками. Це виглядає як демонстрація недоторканності», — йдеться в розслідуванні УП.
Джерело: 056.ua