США та росія не хотіли бачити Україну на переговорах у Саудівській Аравії – Bloomberg

Переговори 18 лютого в Саудівській Аравії спочатку планувалися як зустріч трьох сторін — України, США та росії. Але в підсумку Київ туди так і не запросили. Причина? Вашингтон і москва вирішили, що так буде "правильніше". Про це повідомляє Bloomberg.

Головну роль у цій історії відігравав наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман. Він намагався втримати баланс інтересів, та в підсумку саме Україна залишилася "за бортом".

Щоправда, щоб не залишати Київ зовсім без інформації, принц збирається особисто розповісти Володимиру Зеленському про те, що там обговорювали та які позиції зайняли США й росія.

Україну залишили без слова — і це може мати наслідки

Цікаво, що ще під час Мюнхенської безпекової конференції у 2023 році тодішній держсекретар США Ентоні Блінкен попереджав: якщо вас немає за столом переговорів, то ви ризикуєте опинитися "в меню". Іншими словами, рішення можуть ухвалюватися без вас і не на вашу користь.

Виключення України з дискусій виглядає саме такою ситуацією.

Що задумав Трамп і чого чекає Зеленський

Тим часом у США ситуація розвивається швидко. Трамп, схоже, націлений особисто зустрітися з путіним, і це може означати, що Білий дім намагається закрити питання війни максимально швидко. От тільки питання: за чиїм сценарієм?

Європейські лідери та Зеленський, судячи з усього, не в захваті від такого розкладу. Вони шукають способи вплинути на Вашингтон, щоб запобігти угоді, яка буде вигідною кремлю, а не Україні.

Зеленський перед переговорами в Ер-Ріяді прямо казав: перш ніж говорити з росією, треба, щоб Україна, США та Європа узгодили спільну позицію. Але поки що зустріч із Трампом – це тільки розмови, жодної конкретики.

А тим часом американці ставлять свої вимоги: Європа повинна чітко сказати, які гарантії безпеки готова дати Україні. А ще – що вони робитимуть, якщо росія знову почне наступ.

І тут виникає велика проблема. Зеленський, по суті, опинився перед вибором, де обидва варіанти – не дуже. Перший – погодитися на якийсь компроміс із росією, що, скоріш за все, включатиме поступки. Другий – продовжувати боротьбу, але без підтримки США.

А що ж там у Саудівській Аравії

Отже, переговори між США та росією відбулися 18 лютого. Закрите засідання, два раунди, загалом 4,5 години розмов. Американці потім сказали, що це "важливий крок уперед", хоч що конкретно домовилися – поки що неясно.

Знаємо тільки, що створять якісь робочі групи, які нібито мають працювати над припиненням війни і тим, що буде після.

Зеленський уже прокоментував: Україну виключили, але вона не прийме жодних ультиматумів. Він нагадав, що на початку повномасштабного вторгнення росія вимагала скорочення нашої армії, визнання окупації та встановлення проросійського уряду. І що? Україна тоді не піддалася – і зараз тим більше не збирається.

До речі, саме 18 лютого Зеленський у Туреччині сказав, що рішення щодо завершення війни не можуть ухвалюватися без України. А українську делегацію до Ер-Ріяда, до речі, перенесли на 10 березня.

Тим часом Туреччина вкотре заявила, що готова стати посередником між Києвом і москвою. Ердоган натякнув, що якщо сторони захочуть, він може знову спробувати налагодити діалог.

Ну, подивимося, чим усе це закінчиться. Але поки що виглядає так, що нас намагаються "посунути" з процесу – і це точно не те, на що розраховував Київ.

Джерело: 5692.com.ua