На переговорах у Досі члени делегації Ізраїлю висловили "обережний оптимізм" щодо перспектив угоди з ХАМАС про припинення вогню і звільнення заручників. Однак попри це, між обома сторонами ще зберігаються деякі розбіжності.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.
Високопоставлена ізраїльська делегація, до складу якої входить директор ізраїльської спецслужби "Моссад" Давид Барнеа, прибула в Доху після того, як з'явилися явні ознаки прогресу в переговорах про звільнення заручників і припинення вогню.
За словами джерела CNN, у переговорах між двома сторонами існує порозуміння щодо Філадельфійського коридору – вузької смуги землі вздовж кордону між Єгиптом та Сектором Газа, – а також присутності Армії оборони Ізраїлю в Секторі Газа і формулювань, що стосуються закінчення війни.
Ізраїль вже давно вимагає, щоб його війська залишалися вздовж Філадельфійського коридору, в той час як ХАМАС наполягає на їх виведенні. Розбіжності щодо цього вузького, але стратегічного клаптика землі були ключовою причиною провалу попередніх переговорів у серпні 2024 року.
Джерело також зазначило, що розбіжності зберігаються між керівництвом ХАМАСу в Газі та керівництвом угруповання за кордоном.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, який зустрівся в суботу з посланником новообраного президента США Дональда Трампа на Близькому Сході Стівом Віткоффом, стикається з тиском з боку як нинішньої, так і майбутньої адміністрацій США, щоб досягти угоди до 20 січня.
Незважаючи на цей тиск, джерело CNN повідомило, що рішення відправити делегацію високого рівня на переговори в Доху було ухвалене тому, що більшість сторін, які беруть участь у переговорах, справді хочуть укласти угоду. Умови для цього вже дозріли. "Американський тиск не мав до цього жодного відношення", – стверджує джерело.
Натомість тиск з боку США явно відчувається всередині ізраїльського уряду, визнав ізраїльський чиновник в інтерв'ю CNN у суботу.
До складу ізраїльської делегації також входять Ніцан Алон, керівник підрозділу Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) зі звільнення заручників, і Ронен Бар, голова ізраїльської служби безпеки "Шин-Бет".
Форум сімей заручників привітав рішення відправити ізраїльську делегацію на переговори в Доху, назвавши цей крок "історичною можливістю забезпечити звільнення всіх наших близьких".
Війна Ізраїлю з ХАМАС
Ізраїль розпочав військову операцію в Секторі Газа у відповідь на атаки ХАМАС 7 жовтня 2023 року. Під час вторгнення терористів, загинуло понад 1200 осіб та 251 були взяті у заручники.
В листопаді 2023 року десятки заручників були звільнені в рамках короткочасної угоди "заручники в обмін на припинення вогню". Натомість ізраїльський уряд вважає, що 98 заручників все ще утримуються в Газі – майже всі вони були захоплені 7 жовтня 2023 року, і десятки з них вважаються мертвими.
Переговори між Ізраїлем і ХАМАС про припинення вогню і звільнення заручників уже кілька місяців перебувають у глухому куті, попри зусилля президента США Джо Байдена, який йде у відставку.
Тим часом Дональд Трамп попередив, що "все пекло вибухне", якщо заручники не будуть звільнені до його інавгурації 20 січня.
Наприкінці минулого року Ізраїль та ХАМАС звинуватили одне одного в затягуванні укладання мирної угоди.
Тим часом з'ясувалося, що палестинські терористи катували заручників, які утримувалися в Секторі Газа.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.