Передавав ворогу дані про ЗСУ: у Дніпрі викрили інформатора ФСБ

У Дніпрі правоохоронці затримали 46-річного місцевого мешканця, якого підозрюють у державній зраді в умовах воєнного стану. Про це повідомила Дніпропетровська обласна прокуратура. За інформацією слідства, чоловік вступив до проросійської спільноти у месенджері Telegram, яку контролюють спецслужби РФ. Після встановлення зв’язку з адміністратором каналу він став частиною агентурної мережі інформаторів. Його діяльність була спрямована на збір і передачу даних про Збройні сили України. Підозрюваний збирав відомості про місцеперебування особового складу та військової техніки ЗСУ у Дніпропетровській області. Інформацію, включно з координатами і скріншотами карт, він передавав адміністратору каналу, а далі — спецслужбам РФ. Ці дані могли використовувати для коригування ударів по українських військових об’єктах. Під час обшуку у помешканні затриманого вилучили технічні засоби, які містять докази протиправної діяльності. Наразі чоловік перебуває під вартою, а досудове розслідування триває під керівництвом Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Війська РФ розширили плацдарм на березі Осколу, намагаючись тиснути на Куп’янськ – розвідка Британії

«Російські сили вже контролюють лінії постачання на схід і південь від міста і, ймовірно, намагаються взяти під контроль північні маршрути постачання до міста»

Читати далі

Чому добудова третього й четвертого блоків ХАЕС критично важлива для України

В Україні триває розбудова однієї з ключових атомних електростанцій – Хмельницької АЕС. Уявіть собі: третій енергоблок вже майже готовий – залишилося 15% робіт, а от четвертий поки що на старті, лише 25% завершено. Роботи не стоять на місці – конструкції підтримують у належному стані, а серед тих, хто працює на об'єкті, чимало фахівців із Запорізької АЕС. До речі, вони були змушені покинути свої домівки через окупацію, а тепер продовжують працювати тут. Історія будівництваІсторія давня. Ще за радянських часів почали зводити третій і четвертий блоки, але в 90-х роботи зупинилися. Тепер усе змінилося. Їхня добудова – не просто пункт у стратегії до 2050 року. Це реальний шанс зміцнити нашу енергосистему, зробити її незалежнішою. Люди на об'єктіЛюди, які працюють на ХАЕС, – це окрема історія. Близько 600 фахівців із Запоріжжя вже приєдналися до робіт. Для них створили всі умови: будівельне містечко з вагончиками, їдальнями, душовими. Уявіть, наскільки це важливо для тих, хто через війну залишився без домівки, але хоче приносити користь країні. Сучасна техніка для добудовиЩе один цікавий момент – для прискорення робіт закупили сучасну техніку: від бульдозерів до реанімобіля. Усе це стане в нагоді не лише зараз, але й у майбутньому, коли мова піде про нові енергетичні потужності. За словами Андрія Козюри, гендиректора філії "ВП ХАЕС", автопарк поповнився на цілих 60 машин. Значення добудовиНавіщо це все? Добудова третього й четвертого блоків – це не просто потреба, це справжній крок уперед для всієї енергосистеми України. А якщо Верховна Рада підтримає законопроєкт про ці роботи, до справи можна братися хоч завтра. За прогнозами, все можна завершити за три-чотири роки. До речі, плани енергетиків не закінчуються лише цими двома блоками. У перспективі хочуть побудувати ще два, використовуючи американські технології. Якщо це вдасться, то Хмельницька АЕС стане найбільшою у Європі.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Суперечка в укритті завершилася трагедією: у Кривому Розі 25-річний нападник побив до смерті іншого містянина

У ніч на 22 січня в Металургійному районі Кривого Рогу стався інцидент, що завершився трагедією. У модульному укритті між двома чоловіками виникла словесна перепалка, яка переросла в конфлікт із застосуванням сили. Про це повідомили в ГУ Нацполіції Дніпропетровської області. За даними правоохоронців, 25-річний місцевий житель завдав 37-річному потерпілому кілька ударів, які призвели до серйозних травм. Через кілька днів постраждалий помер у лікарні. Співробітники відділення поліції №2 Криворізького районного управління оперативно встановили особу нападника. Йому повідомили про підозру за частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого). За клопотанням слідчих, погодженим із Криворізькою південною окружною прокуратурою, суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Якщо його провину доведуть, чоловіку загрожує до 10 років позбавлення волі.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Тренер-викладач Кам’янської ДЮСШ №2 Козинець Олена приєдналася до політичної партії “Бджола”

Козинець Олена, Майстер спорту України з черліденгу, тренер-викладач відділення з черліденгу КЗ "ДЮСШ №2" КМР, керівниця "Спортивний клуб "Школа черліденгу "Прометей" приєдналася до політичної партії "Бджола". Саме сьогодні я готова поділитися з вами важливою для мене новиною. Виважено та усвідомлено я ухвалила рішення приєднатися до політичної партії "Бджола". Це безумовно важливий крок у моєму житті, але я впевнена, що тільки разом із командою однодумців ми зможемо зробити ще більше для розвитку спорту та підтримки дітей і молоді у Камʼянському. Багато хто з вас знає мене давно, знає особисто. Більшу частину свого життя я присвячую спорту, я живу черліденгом. Наші вихованки прославляють місто і область не тільки на всеукраїнському рівні, а й на міжнародній спортивній арені. Я вірю, що разом із командою "Бджоли" ми зможемо реалізувати ще більше спортивних проєктів і заходів для молоді", - коментує Олена.

За період тренерської діяльності Козинець Олена підготувала більше сотні спортсменів, серед яких: 1 Майстер спорту України Міжнародного класу;12 Майстрів спорту України;понад 50 Кандидатів у майстри спорту України.За час тренерської діяльності 52 вихованки Олени прийняли участь у 8 Чемпіонатах Європи з черліденгу, у двох Чемпіонатах світу, Міжнародному кубку світу та Кубку світу з черлідену. За результатами роботи, станом на теперішній час 13 вихованок Олени включені до складу збірної команди України з черліденгу (5 основний склад, 2 – кандидати, 6 – резерв). Серед вихованок Олени, старшої тренерки обласної федерації черліденгу, Тимофєєва Єлизавета - Майстер спорту України Міжнародного класу – чемпіонка Кубку світу з черліденгу, чемпіонка XII Чемпіонату Європи з черліденгу, срібна призерка Кубку світу з черліденгу. Також, Єлизавета здобула перемогу у складі збірної команди України у Чемпіонаті Європи серед дорослих (Італія) та посіла ІІ місце на Чемпіонаті світу серед юніорів (США). Тимофєєва Єлизавета під керівництвом Олени Козинець здобула першу в історії світового черліденгу ліцензію на Всесвітні ігри, що відбудуться в китайському місті Ченду в серпні 2025 року. До того ж, Анна Бурлекова, Мирослава Пашаєва в складі збірної команди України серед юніорів стали чемпіонками XII чемпіонату Європи з черліденгу.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Копійка чи шаг: чому Україна задумалася про зміну назви монети

Здається, тема зміни назви розмінної монети в Україні набула нового життя. Національний банк України запропонував замінити звичну всім "копійку" на історично український термін — "шаг". Що це за ідея, і чому вона викликає такий резонанс? Розбираймося разом. Трохи історії"Шаг" — це не просто випадкове слово. У XVII-XVIII століттях в Україні так називали розмінну монету, яка активно використовувалася в обігу. Цікаво, що її згадки можна знайти навіть у фольклорі й художній літературі тих часів. Відмінність у тому, що "шаг" був абсолютно українським явищем і не мав жодного зв’язку з московією чи російською імперією. А от "копійка" з'явилася в Україні в період, коли московія почала поступово витісняти локальні традиції й нав’язувати власну грошову систему. Пам’ятаєте історії про колоніальну спадщину? Це саме той випадок. Чому заразПісля здобуття незалежності у 1991 році вже тоді були ідеї повернути "шаг" як розмінну монету. Навіть проєкти монет розробляли: 1, 5, 10 і 25 шагів. Однак тодішні депутати вирішили, що "копійка" звучить знайоміше. Тепер, коли ми свідомо переглядаємо багато аспектів нашої історії, ця тема знову актуальна. Що кажуть експертиУкраїнський інститут національної пам’яті вважає, що повернення "шага" — це не просто про гроші. Це про відновлення національних традицій і подолання впливу колоніального минулого. Водночас у суспільстві думки розділилися: за результатами опитування, проведеного Rakuten Viber, 57% людей вважають цю зміну зайвою. Чи стане "шаг" частиною нашого повсякденного життя? Поки важко сказати. Але ця ініціатива змушує замислитися над тим, наскільки важливою є навіть назва дрібної монети. Адже в цьому, здається, більше символіки, ніж економіки.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Побили та забрали майно: у Кам’янському районі затримали грабіжників

24 січня 2025 року у місті Верхівцеве сталося пограбування. Двоє чоловіків прийшли до будинку потерпілого, постукали у двері, а коли господар відчинив, напали на нього. Грабіжники побили чоловіка та забрали майно з його домоволодіння. Про це розповіли в ГУ Нацполіції Дніпропетровської області. Інцидент стався близько 16:20. Поліцейські відділення поліції №3 Кам’янського РУП оперативно затримали підозрюваних. Ними виявилися двоє місцевих жителів віком 21 та 26 років. Обидва чоловіки раніше вже притягалися до кримінальної відповідальності. Зловмисників затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. За погодженням із Жовтоводською окружною прокуратурою їм оголосили підозру за ч. 4 ст. 186 (грабіж) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до десяти років.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Мінус 7 мільйонів за два роки: що відбувається з населенням України

Уявіть собі: демографічна карта світу, складена McKinsey Global Institute, де Україна – серед найбільш "проблемних" регіонів. Навіть Китай зі своїми суворими обмеженнями на народжуваність виглядає краще. У нас на 10 родин народжується всього шестеро дітей. Це... ну, скажемо прямо, дуже мало. А тепер додамо ще війну, яка триває вже три роки. За цей час тривалість життя чоловіків впала з 65 до 57 років. Звучить якось жахливо, чи не так? І це при тому, що до війни ситуація з народжуваністю вже була складною. Що там у ЄвропіДо речі, якщо порівняти нас із Європейським Союзом, то там демографічна криза теж є, але вона трохи прикривається міграцією. Наприклад, середня народжуваність у Європі – 1,4 дитини на одну пару. Мало, але хоча б щось. У нас, чесно кажучи, зовсім інша історія: народжувати стає дедалі важче – і психологічно, і економічно. Скільки нас залишилосяЗгідно останньому перепису населення в Україні який проводили ще в 2001 році нас було 48,5 мільйона. А зараз? За даними Інституту демографії, станом на середину 2024 року нас лише 35,8 мільйона, і це враховуючи всі території. На підконтрольній Україні частині людей ще менше – десь 31 мільйон. Порівняйте: ще в 2022 році нас було 42 мільйони. Це мінус 7 мільйонів за два роки. Просто вдумайтеся в ці цифри. Що робити даліЄ два варіанти розвитку подій: Нічого не змінювати, і тоді чисельність буде падати далі.Або почати змінювати все: стимулювати народжуваність, повертати емігрантів, залучати трудових мігрантів.Якщо чесно, навіть у найкращому випадку повернутися до 41 мільйона людей швидко не вийде. Для відновлення економіки та інфраструктури щороку потрібно буде залучати близько 300 тисяч робочих рук. І це можуть бути мігранти з Азії чи Африки – інших варіантів просто немає. Чи стане жити кращеСередня тривалість життя в Україні зараз – 64 роки. Чоловіки живуть у середньому 57, а жінки – 71. У перспективі, якщо все буде йти більш-менш стабільно, до 2040 року ці цифри можуть вирости до 71 року: 66 для чоловіків і 75 для жінок. Як бачите, проблем багато, і розв'язувати їх доведеться довго. Але знаєте, як кажуть: "Краще пізно, ніж ніколи". Треба починати вже зараз.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі